1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота квіт. 17

PDF Друк E-mail

24 квітня 2015 р. за сприяння Міністерства культури України та національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Друга світова війна: події, факти, версії», присвячена 70-річчю з часу перемоги держав антигітлерівської коаліції над нацизмом та закінчення Другої світової війни в Європі. Основними напрямами роботи конференції були:

1. Україна у Другій світовій війні – джерелознавчі, методологічні та історіографічні проблеми.

2. Нацистський окупаційний режим в українських землях 1941–1944 рр.

3. Бойові операції німецько-радянської війни.

4. Рух Опору на окупованій території України.

5. Антропологічний вимір війни.

6. Друга світова війна в контексті регіональної історії.

7. Повсякденне життя громадян в часи воєнного лихоліття.

8. Український фактор у досягненні перемоги.

9. Соціальні, економічні та політичні наслідки війни для українського народу.

10. «Велика Вітчизняна війна» – міфологема, ідеологія, пам’ять.

11. Увічнення подій Другої світової війни на території України.

З привітанням до учасників конференції звернулись заступник міністра культури України Р. Карандєєв, генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», кандидат історичних наук, доцент О. Лукашевич, заслужений юрист України, краєзнавець М. Гич та інші. У своїх доповідях виступаючі висвітлили та обговорили найбільш маловідомі, дискусійні проблеми, зокрема геополітичні наслідки перемоги держав антигітлерівської коаліції над державами осі (Німеччина та її союзники) в Європі та внеску України в цю перемогу, боротьбу українських державницько-незалежницьких сил (ОУН, УПА та інші структури) за Українську Соборну Самостійну Державу (УССД) проти гітлерівського і сталінського режимів, нові видання з історії Другої світової війни.

Активну участь у її роботі взяли співробітники Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, виступивши з науковими повідомленнями: кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник відділу історичних студій О. Ярошинський «Вплив суспільно-політичної думки населення Наддніпрянської України на зміну державотворчої концепції ОУН(б) під час бойових дій на теренах УРСР (1941–1944 рр.)», науковий співробітник відділу історичних студій С. Губський «Суспільно-політичне та економічне становище населення Київщини в роки німецької окупації 1941–1943 рр. та діяльність націоналістичного підпілля за створення УССД», науковий співробітник відділу історичних студій О. Склярова «Діяльність українських державно-незалежницьких груп та організацій в північно-східних областях УРСР (1941–1949 рр.) за створення самостійної держави: тактика та стратегія», кандидат історичних наук, завідувач відділу української етнології Ю. Фігурний «Велика Вітчизняна війна» – міфологема, ідеологія, вічна пам'ять для України і українців», науковий співробітник відділу української етнології О. Чирков «Друга світова війна в сучасній історичній пам’яті українців та росіян (за українським і російським мовними сегментами Вікіпедії)». Також заочно взяли участь (подали свої доповіді) доктор історичних наук, завідувач відділу історичних студій П. Гай-Нижник «Тактика і стратегія національно-визвольної боротьби і вироблення моделі майбутньої УССД в рішеннях ІV Великого (надзвичайного) збору ОУН (б) 1943 р.», молодший науковий співробітник відділу української етнології О. Шакурова «Соціально-політичні та етнокультурні наслідки Другої світової війни для України та українців».

Після завершення офіційної програми конференції відбулася низка цікавих екскурсій музеями міста Переяслава-Хмельницького, зокрема до музею-діарами «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року», музеїв просто неба Національного етнографічного заповідника «Переяслав».

Таким чином, проведена конференція сприятиме відновленню історичної правди про події Другої світової війни та боротьбу українського народу за своє соціальне і національне визволення.


 
© Всі права захищені
test