1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа серп. 17

PDF Друк E-mail

25–26 квітня 2015 року на Черкащині відбулися заходи з відзначення 95-річчя Холодноярської республіки. Цьогоріч вшанування були вже 20-ті за ліком, однак уперше вони відзначались на такому високому рівні. На ці вшанування з’їхалися тисячі українців, патріотів з усіх куточків України. Заходи розпочались у Чигирині на Замковій горі Богдана Хмельницького. Захід відкрили Президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, голова Черкаської ОДА, відомі громадські та політичні діячі. Панахиду за загиблими героями провів Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філаре́т. Він освятив прапори та зброю, учасників дійства. У заходах взяв участь директор Науково-дослідного інституту українознавства, кандидат історичних наук Богдан Галайко.

Особливістю цьогорічних урочистостей було те, що у них взяли участь вояки і члени ВО «Свобода», які приїхали з фронту на Донбасі (зокрема з полку «Азов» та добровольчих підрозділів ДУК «Правий сектор»). Також було презентовано комбатантську організацію партії ВО «Свобода», яка називається «Легіон Свободи», вона об’єднує усіх свободівців, які воюють на фронті чи мобілізовані до війська з різних військових частин: Збройні сили, Прикордонна служба, Національна гвардія, підрозділи МВС, добровольчі формації і т.д.

Опісля у Чигирині на міському стадіоні відбувся парад учасників війни на Сході, урочисте прийняття добровольців до лав добровольчих полків і батальйонів, книжковий фестиваль "Чигирин-2015", ярмарок виробів народних майстрів, конкурс дитячих малюнків та інших виробів – подарунків воякам, військовий і медичний вишкіл дітей та дорослих інструкторами ГО "Український легіон". Увечері там же – на стадіоні райцентру відбувся мистецький фестиваль козацької слави "Холодний Яр-2015" за участю провідних українських гуртів.

Наступного дня, 26-го квітня, у селах Медведівка, Івківці, Мельники та на хуторі Буда відбулося традиційне вшанування борців за волю України різних епох – гетьмана Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака.

По дорозі до Києва члени делегації Науково-дослідного інституту українознавства відвідали Чернечу гору у Каневі, де помолились на могилі Тараса Шевченка.


 
© Всі права захищені
test