1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа серп. 17

PDF Друк E-mail

Вшанування пам’яті М. Лемика

4 квітня 2015 р. в Київському міському будинку вчителя з нагоди 100-річчя від дня народження Миколи Лемика (1915 – 1941 рр.) відбувся вечір пам’яті «Постріл в обороні мільйонів». М. Лемик – учасник українського визвольного руху, член ОУН, який у жовтні 1933 р. в знак протесту проти Голодомору в Україні виконав атентат на співробітника ГПУ у радянському консульстві Львова.

У заході участь взяли представники широкої громадськості Києва, Міністр освіти і науки Сергій Квіт, заступник директора Галузевого державного архіву Служби безпеки України Володимир Бірчак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак, кандидат історичних наук Євген Костюк, пісняр Василь Лютий. Від Науково-дослідного інституту українознавства у вшануванні взяв участь вчений секретар Денис Толочко.

У виступах учасників заходу проводились паралелі між самопожертвою М. Лемика та вчинками Героїв «Небесної сотні», бійцями та волонтерами, які стали на захист суверенітету і соборності України. Зокрема, заступник директора Галузевого державного архіву Служби безпеки України В. Бірчак закцентував увагу на житті та діяльності Миколи Лемика. Серед випробувань, які випали на його долю – активна участь у складі похідних груп ОУН на східноукраїнських землях. У 1941 році Миколу Лемика було розстріляно німцями у м. Миргороді Полтавської області.

Вшанування 100-літнього ювілею М. Лемика на державному рівні передбачено постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році» №184-VIII від 11.02.2015 р.

Учасники заходу вшанування пам’яті висловили вдячність усім, хто доклав зусилля для повернення із забуття ім’я Миколи Лемика.


 
© Всі права захищені
test