1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота груд. 03

PDF Друк E-mail

Екскурсії для учасників VIII Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів: Пам’ятні місця Революції гідності, Музей гетьманства

28 березня 2015 р. за програмою VІІІ Міжнародного конкурсу з українознавства відбулася пішохідна тематична екскурсія «Місця славних та ганебних подій Революції гідності». У ній взяли участь працівники Ннауково-дослідного інституту українознавства, конкурсанти, вчителі та інші працівники освіти, що приїхали на конкурс з різних областей України.

Маршрут екскурсії пролягав по центральній частині міста, а саме: від Будинку вчителя по вул. Володимирській та Ярославів Вал до Золотоворітського скверу; вул. Золотоворітською, Георгіївським провулком та вул. Володимирською до Софійської площі; Володимирським проїздом до Михайлівської площі; вул. Михайлівською до Майдану Незалежності; алеєю Героїв Небесної Сотні до вул. Ольгинської та павільйону ст. метрополітену «Хрещатик».

Коли зароджувався Євромайдан і розгорталися події Революції гідності, більшість учасників екскурсії не були у Києві, а про події, що тут відбувалися, дізнавалися з повідомлень у засобах масової інформації, зокрема з телевізійних репортажів. Тепер вони на власні очі побачили, власними ногами походили по тих місцях, що бачили раніше з екранів телевізорів, про які чули по радіо, читали у веб-ресурсах і пресі. Серед них місця, де люди збиралися на мітинги й протестні демонстрації, де стояла сцена, де євромайданівці спорудили захисні барикади, де ховались від негоди у наметах, де грілися біля вогнища в металевих діжках, де читали, мріяли, закохувались, мужніли, гартувалися, сперечалися, радились, де створювали захисний вогняний бар’єр, куди влада не пропускала протестуючих громадян, звідки здійснювався обстріл урядовими формуваннями та невідомими особами, де кулі пробивали металеві опори ліхтарів, влучали у дерева і беззбройних, погано захищених патріотів, звідки швидка допомога забирала тіла загиблих.

Екскурсанти оглянули чимало будівель та місцевостей, пов’язаних різним чином з подіями Революції гідності, зокрема: Михайлівський Золотоверхий монастир, готель «Козацький», Поштамт, станцію метрополітену «Майдан Незалежності», Будинок профспілок, прилеглу до Майдану Незалежності частину вул. Хрещатик, Національну музичну академію України ім. П. Чайковського, Міжнародний центр культури і мистецтв, готель «Україна», пам’ятні знаки на місцях загибелі учасників Революції гідності тощо.

28 березня 2015 р. для учасників VIII Міжнародного конкурсу з українознавства та їх наукових керівників була організована безкоштовна екскурсія до Музею гетьманства, який міститься у будинку-пам’ятці, відомому в Києві як «будинок Мазепи».

У Музеї гетьманства, який налічує понад 8500 музейних предметів, завідувач відділу експозиції Павлишин Мирослава Гаврилівна провела екскурсію в 4 залах, а саме: «Іван Мазепа та його доба», «Богдан Хмельницький – великий гетьман України», «Пилип Орлик – автор першої демократичної конституції України», «Павло Скоропадський та Українська держава 1918 році».

В експозиції залу «Іван Мазепа та його доба» відвідувачам музею Мирослава Гаврилівна запропонувала звернути увагу на чималу кількість експонатів, особливо на барокову гравюру художника Іларіона Мигури «Мазепа серед добрих діл своїх», виконану у 1706 р., фотографії споруджених коштами гетьмана церков, добірку речей з козацького побуту. Зацікавлення в школярів викликала мапа України Йоганна Баптиста Гомона, створена в Німеччині в 1716 р.

У залі «Богдан Хмельницький – великий гетьман України» екскурсовод детально розповіла про триптих «Ми Богдан» художника Андрія Юхимця. (Картина розповідає про Богдана на Січі, Богдана серед полковників і зустріч Хмельницького з духовенством у Києві). Поміж інших картин залу почесне місце займає серія портретів гетьманів України доби «Руїни». Це портрети: Юрія Хмельницького, Івана Виговського, Івана Брюховецького, Павла Тетері, Петра Дорошенка, Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича (у виконанні художника Сергія Луцака).

З діяльністю гетьманів Пилипа Орлика та Павла Скоропадського учасникам екскурсії вдалося ознайомитися в наступних двох залах, де особливу увагу в учнів привернули документи і матеріали з особистої колекції Скоропадських, які передала до Музею Гетьманівна Олена Отт-Скоропадська.

У Музеї гетьманства учасники VIII Міжнародного конкурсу з українознавства та їх наукові керівники мали можливість також безкоштовно відвідати 2 виставки, зокрема: виставку живопису Олександра Дмитренка «Кольорові зустрічі» та виставку робіт Анатолія Буртового «Україна – колиска цивілізації».

Дирекція Науково-дослідного інституту українознавства висловлює щиру вдячність директору Музею гетьманства Яровій Галині Іванівні та завідувачу відділу експозиції Павлишин Мирославі Гаврилівні за надану безкоштовну екскурсію по Музею гетьманства та чудову можливість для учасників Конкурсу з українознавства поринути у світ пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби.

Чирков О.А., н.с. відділу української етнології.
Світлана Бойко, к.філос.н., ст.н.с. відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ

 
© Всі права захищені
test