1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

PDF Друк E-mail

Участь вчених НДІУ в круглому столі «Історико-політичний та правовий аналіз підходів суміжних держав до трактування спірних питань у відносинах з Україною»

26 лютого 2015 р. на базі гімназії № 39 І–ІІІ ступенів імені гетьмана України Богдана Хмельницького у Деснянському районі м. Києва відбувся круглий стіл «Історико-політичний та правовий аналіз підходів суміжних держав до трактування спірних питань у відносинах з Україною». Захід для вчителів історії загальноосвітніх навчальних закладів організовано методистами РНМЦ Деснянського району Діденко Тетяною Володимирівною та Зайченко Лілією Олексіївною, за участі науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідного інституту українознавства, Інституту національної пам’яті.

У круглому столі взяли участь заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства, д.і.н., професор Зінченко А. Л. та старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Бойко С. М.

Під час круглого столу д.істор.н. Зінченко Арсен Леонідович виголосив доповідь на тему: «Українська ідентичність: проблеми та виклики». У своєму виступі науковець на конкретних історичних прикладах показав як впливав рівень ідентичності українців на характер політичних та соціально-економічних процесів в Україні. «Сучасна війна на Донбасі є прикладом того, як цілеспрямовано руйнувалася українська ідентичність в цьому краї, а її місце неминуче запосідала радянсько-російська ідентичність, що й стало однією з причин російської агресії, спрямованої передовсім на цей регіон», - відмітив доктор історичних наук.

Вчителі шкіл Деснянського району виступили з презентаціями, в яких розкривали проблематику круглого столу та задавали змістовні запитання, які засвідчували глибоке розуміння сучасних суспільно-політичних процесів в Україні та світі. Загалом круглий стіл пройшов в атмосфері активної, довірливої й доброзичливої дискусії.

 

Старший науковий співробітник відділу освітніх технологій
та популяризації українознавства Бойко С. М.

 
© Всі права захищені
test