1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок лют. 25

PDF Друк E-mail

19 лютого 2015 р. у приміщенні бібліотеки імені В.С. Кудряшова Солом’янського району відбулася зустріч наукових співробітників Науково-дослідного інституту українознавства з учнями 10-11 класів ЗОШ № 221 на тему: «Український світ: мова і культура».

Учні були слухачами лекції «Український світ: мова і культура», прочитаної канд. філол. н. Анатолієм Ціпком, завідувачем відділу української філології Науково-дослідного інституту українознавства. Слово також брала канд. філос. н. Світлана Бойко, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій і популяризації українознавства, яка познайомила присутніх з умовами щорічного конкурсу з українознавства, що відбувається на базі Інституту.

Захід є складовою циклу подій у мережі бібліотечних та освітніх закладів Солом’янського району, що спрямовуються на пошанування рідної мови, руху започаткованого ЮНЕСКО. На Генеральній конференції ЮНЕСКО у Парижі 1999 р. було висунуто ініціативу «про підтримку мовного і культурного різноманіття». Починаючи з 2000-го р., щорічно 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

У лекції висвітлено питання мови як особливого духовного явища, простору, в якому зосереджується культуротворчий досвід українців. Зауважувалося також наявність окремого ритму, що виокремлює мовленнєву діяльність українців. Саме завдяки цьому явищу внутрішньої ритмізації в мові її носії творять простір своєї мовної естетики. Ритмізація в мові є одним із тих психологічних явищ, що є камертоном налаштування мовця на перебування у просторі мови.

Підносилося також питання словникового добору в діалектах української мови. Незважаючи на наявність лексичних особливостей у кожному з них, українська мова показує свою цілісність. Піднімалося також питання розповсюдження і вживання української мови поза межами держави Україна. Ішлося про етнічні українські земля та про українців – носіїв своєї мови на них. Вказувалося на приклади, які є виразним свідченням єдності у культурному просторі української мови, що є основою для ідейного і творчого розгортання Українського світу.


 
© Всі права захищені
test