1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок бер. 20

PDF Друк E-mail

Міністерство освіти і науки України
Науково-дослідний інститут українознавства
Київський міський будинок вчителя

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Науково-дослідний інститут українознавства запрошує до участі у
VIІІ Міжнародному конкурсі з українознавства
для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів,
який відбудеться
26–28 березня 2015 р. у м. Києві

Метою Конкурсу є залучення учнівської молоді до наукових досліджень феноменів України та українства в процесах цивілізаційного розвитку людства. Участь у Конкурсі сприятиме кристалізації громадянсько-патріотичного самовизначення учнів на основі поваги до держави, історії, традицій, культури українського народу, пізнання України через форми індивідуально-пошукової роботи.

Конкурс проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 31.01.2015 р. № 74 «Про Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» та Правил проведення Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11.09.2013 р. за № 1567/24099.

Умови участі у Конкурсі

До участі у Конкурсі запрошуються учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів шкіл та форм власності України, учнівська молодь інших держав.

Пріоритет надається роботам, присвяченим таким напрямам:

- Сучасні українознавчі проекції ідеї соборності.

- Історико-культурні чинники формування світогляду українського народу.

- Українська ідентичність як чинник націєтворення: виклики, проблеми, перспективи.

- Національний та міжнародний контекст українського вибору на початку ХХІ ст.

- Актуальність Шевченкової спадщини в історичному бутті сучасної України.

Конкурс проводиться в два етапи:

I етап (заочний) – до 1 березня 2015 р.,

II етап (очний, м. Київ) – 26 – 28 березня 2015 р.

I етап (заочний) Конкурсу передбачає написання учнями 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів науково-дослідних робіт. У роботах учні мають визначати перспективи власного наукового дослідження, висвітлювати результати самостійної пошукової роботи, виявляти своє ставлення до досліджуваних тем. Учасники конкурсу можуть представляти карти, технологічні програми та схеми, розроблені статистичні таблиці.

ІІ етап (очний) Конкурсу передбачає: виконання письмових конкурсних завдань, публічний захист науково-дослідних робіт (до 8 хвилин), виконання тестів з українознавства – для учнів 8–11 класів, виконання тестів з української мови – для учнів 10–11 класів, виконання тестів з історії України – для учнів 8–11 класів.

Для участі в Конкурсі необхідно надіслати до 1 березня 2015 р. електронний та паперовий варіант (за поштовим штемпелем) науково-дослідної роботи, оформленої відповідно до вимог, заявку-анкету учасника Конкурсу, за адресою: Науково-дослідний інститут українознавства, к. 301 (відділ освітніх технологій та популяризації українознавства), вул. Ісаакяна, 18, м. Київ, 01135.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вимоги до оформлення матеріалів:

1. Матеріали мають бути набрані в редакторі Word (формат *.doc), шрифт Times New Roman – 14 пт, інтервал – 1,5. Текст обсягом 20-25 сторінок.

2. Титульні сторінки робіт не повинні містити інформацію про автора роботи.

3. Структура роботи: титульний аркуш, зміст, вступ, основна частина, висновки, список використаних джерел і літератури, додатки (за наявності).

4. Посилання виключно післятекстові; індекси посилань - у тексті в квадратних дужках (напр.: [2], [6, 2–4; 7, 10]; оформлення посилань згідно з правилами бібліографічного опису.

5. Мова науково-дослідних робіт − українська.

При надсиланні документів у електронному вигляді, у темі повідомлення необхідно зазначити «Клас; прізвище; заявка чи робота; область, місто або країну проживання». Напр.:

«9-Урбан М.-Заявка-Польща»

«9-Урбан М.-Робота-Польща».

Проїзд, проживання та харчування – за рахунок відряджаючої сторони. НДІУ надає сприяння в організації проживання та харчування конкурсантів. Для учасників очного туру конкурсу передбачені безкоштовні екскурсії.

Педагогічних керівників учнівських дослідницьких проектів запрошуємо взяти участь в усіх запропонованих заходах Конкурсу.

Зразок заявки-анкети учасника Конкурсу

Координатор програми:

к. ф. н. Бойко Світлана Миколаївна

Телефон для довідок: (044) 236-01-02, (099) 257-75-48

 
© Всі права захищені
test