1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця серп. 19

PDF Друк E-mail

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

нового науково-видавничного проекту Марини Гримич

«ПОЛЕ: ЗБІРНИК НАУКОВИХ ПРАЦЬ З ІСТОРІЇ, ТЕОРІЇ ТА МЕТОДИКИ ПОЛЬОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

13 листопада 2014 року о 18:30

у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”

Означене видання позиціонується як дискусійний майданчик для обговорення теми, що об’єднує великий цех “польовиків”, спеціалістів із суміжних дисциплін: етнологів, етнографів, фольклористів, дослідників усної історії, археологів, соціологів, антропологів, музейників, які левину частку свого професійного життя проводять у подорожах, у “полюваннях” на першоджерела, і це “велике полювання на першоджерела”, як і сама сфера цієї наукової діяльності, позначаються у даному збірнику метафоричним терміном ПОЛЕ.

Щойно побачив світ перший випуск п’ятитомного видання під назвою “Вступ до спеціальності”, де викладені основні практичні (а зачасту болючі) теми, які матимуть свій логічний розвиток і у наступних томах праці – етика польових досліджень, сучасні субкультури, збирач – респондент, польові фальсифікати тощо. Крім того, велику частку збірника присвячено експедиційним спогадам, гумору, метафольклору, що робить його не вузькопрофесійним виданням – а цікавою для широкого загалу книгою.

Авторами першого тому “Поля” стали дослідники різних поколінь і різних спеціальностей, однак всіх їх об’єднує дух “мисливця на першоджерела”. Це – О.Бріцина, М.Глушко, М.Красиков, І.Коваль-Фучило, Н.Громова, С.Кухаренко (Канада), Ю.Пуківський, А.Зюбровський, О.Брайченко, С.Жовтий, М.Гримич. У томі публікується блискуча монографічна праця Ю.Буйських про субкультуру археологів “Археологія як спосіб життя”. У розділі “З фольклорно-етнографічної практики” читачі матимуть змогу ознайомитися з публікацією раритетного видання: “Гнат Танцюра. Записки збирача фольклору”.

Довідки за тел. 068 887 88 18 (Олена)

 
© Всі права захищені
test