1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота квіт. 04

PDF Друк E-mail

Х Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із соціолінгвістики

3-4 квітня 2014 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики. За десять років проведення конкурсу його учасниками стали понад 200 студентів із різних вищих навчальних закладів України. Нині соціолінгвістика як наука і навчальна дисципліна має великі перспективи в контексті євроінтеграції, адже в університетах Європи цей предмет обов’язковий. Вже тривалий час ЛНУ ім. І. Франка співпрацює з Національним науково-дослідним інститутом українознавства та всесвітньої історії і в проведенні студентських конкурсів, і в організації соціолінгвістичних семінарів.

3 квітня 2014 року на відкритті ІІ туру ювілейного Х Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціолінгвістики з вітальним словом виступили представники адміністрації ЛНУ ім. І. Франка та члени галузевої конкурсної комісії: проректор з наукової роботи Богдан Котур, декан філологічного факультету Ярослав Гарасим, професор кафедри загального мовознавства Галина Мацюк (фундатор цього конкурсу), професор Світлана Соколова, завідувач відділу соціолінгвістики Інституту української мови НАН України; Ангеліна Пономаренко, кандидат філологічних наук, завідувач відділу української філології ННДІУВІ, доцент кафедри перекладознавства імені Кочура ЛНУ ім. І.Франка Тарас Шмігер, а також асистент кафедри загального мовознавства цього університету Леся Дуда, в минулому – одна із перших переможців конкурсу із соціолінгвістики, яка під керівництвом Галини Мацюк захистила кандидатську дисертацію на соціолінгвістичну тематику.

До галузевої конкурсної комісії надійшло 27 студентських наукових робіт із 17 університетів України. Не може не втішати щодо перспектив розвитку соціолінгвістичних дисциплін в Україні широка географія конкурсу: до Львова прибули представники Миколаєва, Донецька, Харкова, Луцька, Івано-Франківська, Херсона, Луганська, Горлівки, Черкас, Сум, Ялти, Києва та інших міст.

Презентація-захист студентських науково-дослідних робіт традиційно відбувалася у форматі наукової конференції, де було розглянуто питання зв’язку соціолінгвістики з іншими науками, історичної соціолінгвістики, історії соціолінгвістики, мовної ситуації та мовної політики, форм існування мови в суспільстві, соціальних аспектів тексту та комунікації, мови та культури. Критерії оцінювання студентських досліджень: актуальність, новизна проблеми, запропонована методика аналізу, новий ілюстративний матеріал, додатки, відповіді на запитання, презентація результатів.

Галузева конкурсна комісія визнала претендентами на нагородження дипломом І ступеня дослідження Галки Іллі (Донецьк) «Динаміка метафори: номени EUROPA та ЄВРОПА (на матеріалі газет «Die Zeit» і «Дзеркало тижня» та Цар Іванни (Львів) «Формування змісту поняття «мовне право людини» в соціолінгвістиці»; дипломом ІІ ступеня праці Чапка Іллі (Луцьк) «Структурний, семантичний та мотиваційний аспект автономінацій користувачів Інтернету в україномовному регіоні», Альохіної Христини (Миколаїв) «Еволюція чоловічого антропонімікону міста Миколаєва з 1900 до 2000 рр.», Долі Світлани (Ялта) «Жаргонізми-англізми в художньому постмодерному тексті: соціолінгвальний і функціональний аспекти»; дипломом ІІІ ступеня роботи Ященко Дар’ї (Київ) «Харківський правопис у діяльності сучасних засобів масової комунікації», Мачарашвілі Маргарити (Херсон) «Функціональне навантаження стилістично зниженої лексики в газетному тексті», Дяків Тетяни (Івано-Франківськ) «Соціолінгвістичний компонент номінативного гнізда «отчизна-родина-батьківщина» у мовній картині світу східних слов’ян». У встановленому порядку оформлену відповідно до чинних вимог документацію з пропозиціями щодо нагородження було подано до Міністерства освіти і науки України.

Відкриття конкурсу Декан Ярослав Гарасим
Професор Г.Мацюк С.Соколова, А.Пономаренко, Т.Шмiгер
Асистент Леся Дуда Учасники конкурсу
Учасники конкурсу

Фото Прес-центру Львівського національного університету ім. І. Франка.

 
© Всі права захищені
test