1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок бер. 20

PDF Друк E-mail

Ветерани АТО виявили готовність підтримати науковців НДІУ

Працівники Науково-дослідного інституту українознавства намагаються розв'язати проблему із критично низьким фінансуванням закладу.

Критична нестача фінансування – головна проблема працівників Інституту українознавства при МОН України. За словами науковців, вони змушені працювати на неповну ставку й отримувати зарплату в розмірі 4-5 тисяч гривень, що є менше від прожиткового мінімуму. Раніше науковці писали листи до МОН та запрошували відвідати їхній заклад Міністра освіти і науки С.Шкарлета, втім, не отримали жодної реакції від посадовців. Після невдалих спроб привернути увагу до своїх проблем, працівники Інституту виявили намір провести 29 червня протестну акцію під стінами Міністерства освіти і науки України.

Такі дії дали результат – на зустріч до науковців прийшли три працівники МОН України з пропозицією створити робочу групу щодо розв'язання зазначеного питання та, за словами представників установи, попросили не проводити жодних акцій. Втім, на думку ветеранів АТО, які вирішили підтримати українознавців, така поведінка посадовців може свідчити про намагання відволікти увагу та в кінцевому результаті взагалі ліквідувати Інститут. Зокрема, представник ГО "Всеукраїнський рух інвалідів та ветеранів АТО" Михайло Сліпченко (позивний "Історик") зауважив, що українознавство потрібне не лише науковцям, але й всьому свідомому суспільству, адже це –  бастіон, залишати який українці не мають права. Ветеран зазначив, що у випадку, якщо протягом місяця питання з фінансуванням не буде зрушено з мертвої точки, він разом із бойовими товаришами долучиться до протестів під МОН.

Аналогічну позицію висловив і доброволець АТО Геннадій Дубров: "Ми допоможемо вам зацікавити чиновників, аби вони не просто "пиляли" бюджет і набивали свої кишені, але й захищали і розбудовували науку. Зокрема, українознавство як її частину", – наголосив він.

У свою чергу, науковці пообіцяли інформувати ветеранів про те, як розгортатимуться події. Вони зазначили – надія помирає останньою, тож сподіватимуться на позитивний результат.

Докладніше на сайті інформагенції: https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/veterani-ato-pidtrimali-naukovciv-institutu-ukrainoznavstva-yaki-vimagayut-u-mon#gsc.tab=0

 
© Всі права захищені
test