1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

Урочисте відкриття Х Міжнародного конкурсу з українознавства

PDF Друк E-mail

Урочисте відкриття Х Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (30 березня – 1 квітня 2017 р.)

30 березня 2017 року відбулось урочисте відкриття Х Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів у Київському міському будинку вчителя.

Ювілейний конкурс наукових робіт з українознавcтва розпочав вітальним словом директор Науково-дослідного інституту українознавства кандидат історичних наук Галайко Богдан Миколайович: «Цьогорічний ювілейний конкурс з українознавства ознаменовується подіями, які безпосередньо відбувалися у колишньому будинку Центральної Ради. В ці дні ми символічно згадуємо події, які знаменують 100-річчя Української національної революції 1917 року, також відзначатимемо 75-ту річницю створення Української Повстанської Армії. Зважаючи, що четвертий рік триває російсько-українська війна з нашим сусідом, ми повинні усвідомити, що яка з країн, що перебувала 350 років у колоніальній залежності, зберегла свою ідентичність, свою мову, свої звичаї, пам’ять про те, звідки вони походять. Українська революція ще продовжується, бо українці і на сьогодні повинні відстоювати свою ідентичність, свободу, гідність і своє право жити на своїй землі. Сьогодні від нас з вами залежить, якою буде майбутнє української держави».

З вітальним словом до учасників конкурсу звернувся заступник Міністра освіти і науки МОН України Стріха Максим Віталійович, який зауважив: «Вітаємо ту славну майже сотню фіналістів, для того щоб позмагатися в наукових проектах, ідеях, науковому спілкуванні, адже це те, що людей, безумовно, збагачує. Давні казали: «Історія – вчителька життя». У цьому будинку сто років тому постала Українська Центральна Рада. Це представництво українських партій після багатотисячної маніфестації дуже швидко перетворилося у парламент. Це для нас один урок історії – як колосальний поштовх знизу породив нову Україну».

Долучився до привітання голова депутатської фракції «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» у Київській міській раді Сиротюк Юрій Миколайович: «Україна – це синонім перемоги. А українці – природжені переможці. Який би ще народ, в якому куточку світу, оточений зажерливими ворогами, крізь століття неволі й окупацій, після божевільного людиновбивства Голодомору-геноциду зміг би вистояти?! А ми вистояли! Тому я гордий вітати тут представників великої, нескореної та незборимої української нації».

Несподіваним гостем конкурсу з українознавства став Генеральний секретар Світового конгресу українців, голова Проводу ОУН (р), голова Союзу українських організацій в Австралії Стефан Романів. Він зауважив: «Вітаю вас від імені Світового конгресу українців, який об’єднує понад 20 мільйонів українців поза Україною з-понад 50 різних країн світу, та з найдальшої спільноти з Австралії та проводу ОУН (р). В майбутньому ви будете формувати Україну, потрібно, щоб Україна стала центром Європи, щоб ми не просили про допомогу в Америки чи Канади, Євросоюзу, але щоб ми були настільки сильні, щоб з нами хотіли співпрацювати. Наші батьки намагалися тримати українське суспільство, українську церкву, українську громаду, СУМ, ПЛАСТ, українську школу, жіночі організації. І коли прийшов час, ще перед 51 роком ця українська діаспора стала послом тієї української держави, яку ми хотіли бачити. Наші батьки виходили на вулицю і доносили правду про Голодомор, розказували, чим був Совєцький Союз, комунізм. До мене приходять представники різних парламентів і кажуть, що розуміють, за які вартості ми боремося. В цій залі майбутнє України, майбутні провідники сильної держави».

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Тиліщак Володимир Семенович представив проекти установи – «Місця пам’яті української революції 1917-1921 рр.» та «Реєстр та збереження місць пам’яті жертв Голодомору». Він зауважив: «Ми бачимо у вас своїх колег на ниві збереження пам’яті українського народу. Революція 1917-21 рр. завершила формування української модерної, повноцінної нації, яка витримала удари двох тоталітарних режимів. Сподіваюся, що результатом нової революції буде формування нової української ідентичності. Ми непогано знаємо історію, але часто ми не знаємо, як це відбувалося на місцевому рівні. Одним із завдань Українського інституту національної пам’яті є відновлення і збереження цього локального рівня пам’яті і знань, на що спрямовано чимало проектів».

Учасників конкурсу привітали також директор Київського міського будинку вчителя Рудьковська Руслана Андріївна, доктор історичних наук, професор, заступник директора НДІУ Зінченко Арсен Леонідович, голова ГО «Центр національного відродження» Гребеняк Тарас Володимирович.

На завершення з учнями зустрівся директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 р. Малкович Іван Анатолійович. У своєму виступі він звернувся до досвіду Тараса Шевченка, до його нестримного бажання пізнавати світ та вивчати науки, до його сильної життєвої позиції, яка може надихнути молодих пошуковців істини у їх прагненні покращити український світ.

Під час відкриття виступав український музикант Сергій Василюк, фронтмен і засновник гурту «Тінь сонця», волонтер, який побував у різних прифронтових зонах з підтримкою солдатів та місцевих мешканців.

Учасники конкурсу мали можливість сфотографуватися з Міністром освіти і науки України Лілією Михайлівною Гриневич під час покладання квітів до пам’ятника Михайлу Грушевському.

У перший день Х Міжнародного конкурсу з українознавства учні взяли участь у написанні письмових робіт та тестуванні, а педагоги долучилися до проведення науково-практичного семінару на тему «Як зберегти українознавче наповнення у реформованій школі».

Цікавими та пізнавальними виявилися екскурсії до Музею мистецтв Богдана і Варвари Ханенків, Володимирського собору, Софії Київської та Національного музею історії України. За теплу зустріч української молоді в цих пам’ятках культури та освіти організатори конкурсу особливо вдячні.

Цікавим завершенням першого дня конкурсу стала раптівка – біля пам’ятника Тарасу Шевченку з одночасним прочитанням уривку з поеми «Кавказ».


 
© Всі права захищені
test