1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота лип. 02

Науковий круглий стіл «Пам'ять про голодомор 1932-1933 рр. як фактор впливу на соціально-політичну обстановку та масову свідомість в сучасній Україні"

НАУКОВИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932 – 1933 рр.
ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНУ ОБСТАНОВКУ ТА МАСОВУ СВІДОМІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ»

25 листопада 2013 р. в Українському інституті національної пам’яті відбувся «круглий стіл» на тему «Пам’ять про голодомор 1932–1933 рр. як фактор впливу на соціально-політичну обстановку та масову свідомість в сучасній Україні». В ньому взяли участь співробітники Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України НАН України, Національного науково-дослідного інституту українознавства і всесвітньої історії, представники Державної архівної служби України, Центральних державних та галузевих архівів. Вступне слово виголосив директор Українського інституту національної пам’яті член-кореспондент НАН України Солдатенко В. Ф. Він же провів презентацію наукового видання цього ж інституту «Голод 1933. Українці. Збірник наукових праць», до якого увійшли дослідження авторитетних вітчизняних і зарубіжних авторів.

З науковими доповідями виступили перший заступник Голови Державної архівної служби України, кандидат історичних наук Воронін В. М. по темі «Архівні ресурси України як джерело поглибленого дослідження трагедії Голодомору 1932–1933 рр. в Україні», заввідділу новітньої історії та політики Інституту історії НАН України професор Касьянов Г. В. на тему «Історичне пізнання і політична інструменталізація історії», заступник директора Українського інституту національної пам’яті професор Ведєнєєв Д. В. на тему «Вплив інформаційного протиборства доби «холодної війни» (1945–1991 рр.) на формування концепції «голодомору-геноциду». Всі виступаючі відзначали необхідність відокремлення наукових досліджень від політичної кон’юнктури, аналізу документів з дотриманням наукових критеріїв, комплексного підходу до вивчення трагедії голоду, врахування широкого поля об’єктивних і суб’єктивних факторів. Більшість учасників засідання підтримали не геноцидну, соціально-економічну «індустріалізаційну» версію голоду 1932–33 рр. і висловились за дальше вивчення проблеми. Вони відзначили, що геноцидну версію голоду в Україні визнали лише у 13 країнах світу. Деякі учасники, зокрема професор Кульчицький С.В., продовжують відстоювати «геноцидну» концепцію голоду 1932–1933 рр. в Україні.

 
© Всі права захищені
test