1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Вшанування пам’яті К.М. Дерев’янка

PDF Друк E-mail

 

Вшанування пам’яті К.М. Дерев’янка


22 листопада 2013 р. на базі Національного музею літератури України відбувся захід із вшанування пам’яті генерала-лейтенанта Кузьми Миколайовича Дерев’янка, який поставив останню крапку в Другій Світовій війні, підписавши Акт капітуляції Японії.

У заході участь взяли представники широкої громадськості Києва, Черкащини, зокрема з батьківщини героя – села Косенівки, Уманського району, представники Посольства Японії в Україні. Від ННДІУВІ у вшануванні взяв участь доктор історичних наук, професор Володимир Федорович Шевченко, чий виступ був присвячений життю та діяльності Кузьми Миколайовича Дерев’янка.

Учасники вшанували пам’ять видатної особистості, висловили публічну подяку ініціатору складання листів до найвищого керівництва держави про присвоєння К.М. Дерев’янку звання Героя України. В підготовці листів взяли участь Герой України, академік І.М. Дзюба, академік М.Г. Жулинський, Герой України, академік, поет Б.І. Олійник, директор ННДІУВІ, академік Академії історичних наук, доктор історичних наук, професор А.С. Чайковський, доктор історичних наук, професор Ю.І. Шаповал та інші відомі громадські діячі. 2007 року Кузьмі Дерев’янку посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за мужність і самовідданість, виявлені у роки Другої світової війни 1939-1945 років, визначні дипломатичні заслуги у повоєнному врегулюванні міждержавних відносин.

Пам’ять про К.М. Дерев’янка, за пропозицією підписантів згаданих листів, вшановано низкою інших заходів: встановлено меморіальну дошку на будинку у м. Києві, де він проживав, його іменем названо вулиці в м. Умань та Черкасах, створено меморіальний музей-садиба Дерев’янка у рідному селі Косенівка, здійснено низку заходів щодо благоустрою села, зокрема прокладено 30 км асфальтованої дороги.

Учасники заходу вшанування пам’яті висловили вдячність усім хто доклав зусилля для повернення із забуття ім’я Кузьми Миколайовича Дерев’янка.

 

Д.В. Толочко

 
© Всі права захищені
test