1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Міжнародний Гуманітарний Форум у Мінську

PDF Друк E-mail

 

 

Міжнародний Гуманітарний Форум у Мінську

23 – 26 вересня 2013 р. у Республіці Білорусь відбувся VIII Форум творчої та наукової інтелігенції держав-учасниць СНД «2013 рік – рік екологічної культури та охорони навколишнього середовища у державах-учасницях СНД». За підтримки Президента Республіки Білорусь організаторами Форуму виступили Міждержавний фонд гуманітарної співпраці країн-учасниць СНД та уряд Республіки Білорусь. Учасники Форуму – понад 300 представників творчої та наукової інтелігенції в сферах освіти, науки, культури, охорони здоров’я, екології та природоохоронної діяльності, засобів масової інформації, гуманітарної діяльності. Україна була представлена офіційною делегацією, до складу якої входив доктор філософських наук, професор,  завідувач відділу геополітики та глобалістики ННДІУВІ В.С.Крисаченко.

Учасників Форуму привітали Президенти Республіки Білорусь, Азербайджану, Вірменії, Російської Федерації, Таджикистану та Туркменістану. На пленарному засіданні пролунали вітальні слова організаторів, виступи почесних гостей та учасників, промови керівників національних делегацій країн-учасниць СНД. Засідання відбувались у Національній Бібліотеці Білорусі. На засіданні головував спеціальний представник Президента Росії з міжнародної культурної співпраці, співголова Міждержавного фонду гуманітарної співпраці країн-учасниць СНД Михайло Швидкой.

Подальша робота Форуму відбувалася у тематичних секціях, присвячених великому спектру гуманітарних проблем сучасності, екологічній освіті та вихованню, молодіжній політиці, збереженню біологічного та культурного різноманіття та історичної спадщини, сутнісним вимірам інформаційної політики, туризму, рекреації та ін. У приміщенні Президії НАН Білорусі працювала секція «Діалог культур та гуманітарна співпраця країн СНД: історичний досвід, інтеграційні рішення», на якій В.Крисаченко виголосив доповідь «Слов’янська екологічна культура: випробування часом».

В рамках Форуму мали місце наради та засідання різноманітних виконавчих та дорадчих Рад СНД: Євразійської асоціації університетів, ректорів консерваторій і академій мистецтв, правління  Міждержавного фонду гуманітарної співпраці країн-учасниць СНД тощо. Учасникам та гостям Форуму була запропонована надзвичайно багата та насичена програма культурно-гуманітарних заходів, екскурсій та зустрічей.

Наступний, ІХ Форум творчої та наукової інтелігенції держав-учасниць СНД, українською стороною було запропоновано провести у 2014 р. у Києві.

В.С.Крисаченко, д. філос. н., проф.,

зав. відділу геополітики та глобалістики ННДІУВІ

 
© Всі права захищені
test