1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

Участь ННДІУВІ у Х Світовому Конгресі українців та IV Конгресі української діаспори МІОК

PDF Друк E-mail

 

Участь ННДІУВІ у Х Світовому Конгресі українців та IV Конгресі української діаспори МІОК

21–24 серпня 2013 року завідувач відділу культурологічних досліджень ННДІУВІ д.і.н. Марина Гримич перебувала у відрядженні у м. Львові, де взяла участь у ювілейному Х Світовому Конгресі українців (СКУ), який відбувся 20–22 серпня 2013 року в Національному університеті «Львівська політехніка», та IV Конгресі української діаспори Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка» (МІОК), який відбувся 23–24 cерпня 2013 року.

Цьогорічний Світовий конгрес українців проходив під гаслом «Contra spem spero!» («Без надії сподіваюсь!»). Ці слова відомої української поетеси Лесі Українки відображають віру двадцятимільйонної української діаспори в краще майбутнє Української держави, – йдеться у повідомленні прес-служби СКУ. У роботі конгресу взяли участь делегати складових організацій СКУ, які сьогодні діють у 33 країнах світу, та представники організацій ще з 14 країн, з якими СКУ підтримує зв’язки, а також широка українська громадськість з України та діаспори.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка» (директор – к. пед.нІ.М. Ключковська) – науковий заклад, який на сьогодні в Україні є провідним координаційним центром зв'язків із закордонним українством. Про це свідчить кількість гостей – а їх нараховувалося понад 1000 – з більш як двадцяти країн світу. Присвячений конгрес 200-літтю з дня народження Т.Г.Шевченка. В рамках конгресу відбулося дві науково-практичні конференції: «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» та «Шевченко і кобзарство», а також ряд круглих столів, майстер-класів, презентацій, виставок.

Робота наукової конференції «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» відбулася в режимі одного загального пленарного засідання, а також півтора десятків секційних засідань та панелей. М.Гримич працювала у секції «Збереження історико-культурної та духовної спадщини зарубіжного українства», де було проголошено 18 доповідей і взяло участь у дискусіях близько 30 чоловік. Секція була профільною і зібрала навколо себе професіоналів у галузі архівної, бібліотечної та музейної справи, які спеціалізуються на спадщині української діаспори. Курував секцією колектив Центрального державного архіву зарубіжного українства. На секції були розглянуті питання архівної та бібліотечної спадщини української діаспори, в т.ч. такі вузькопрофесійні питання, як збирання і збереження матеріалів різного типу та походження: позитивний досвід і проблеми. Доповідь М.Гримич стосувалася методики збирання, класифікації і створення баз даних усної спадщини українців зарубіжжя, зокрема дослідниця представила позитивний канадський досвід.

Виступ Марини Гримич.

 
© Всі права захищені
test