1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Методична конференція «Актуальні питання викладання українознавства у школі»

PDF Друк E-mail

 

Методична конференція

«Актуальні питання викладання українознавства у школі»


22 серпня 2013 року відбулась методична конференція «Актуальні питання викладання українознавства у школі» для вчителів українознавства та методистів з українознавства науково-методичних центрів управлінь освіти районних державних адміністрацій у м. Києві. Вона організована перед початком 2013-2014 н.р. у рамках щорічних серпневих заходів для освітян м. Києва і проходила у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, розташованого на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника − викладачі кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка вже не вперше долучають до проведення таких конференцій працівників музею.

У роботі конференції взяли участь понад 60 учасників: освітян-практиків, науковців, науково-педагогічних працівників та методистів. Серед запрошених були і науковці ННДІУВІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся Беззуб Юрій Віленович, викладач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ ім. Б.Грінченка, модератор і відповідальний за проведення конференції. Він розкрив значення українознавства в національно-патріотичному вихованні школярів.

 

 


Левітас Фелікс Львович, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ ім. Б.Грінченка, доктор історичних наук, професор, виголосив доповідь «Шкільне українознавство в столичному освітньому просторі».


 

 


 

Дудар Ольга Володимирівна, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ ім. Б.Грінченка, кандидат історичних наук, виступила з доповіддю «Постаті видатних українців у світовому культурному контексті».

 

 

 

 


Бойко Світлана Миколаївна, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ, запропонувала доповідь «Напрями співпрацінауковців та освітян-практиків у поширенні українознавчих знань».

 

 

 Коротя-Ковальська Валентина Павлівна, старший науковий співробітник відділу культурологічних досліджень ННДІУВІ, народна артистка України, Відмінник освіти України, виголосила доповідь «Світоглядні та естетичні ідеали української народної пісні у формуванні культурної особистості».

 

 

 

 


Пономаренко Ангеліна Юріївна, завідувач відділу української філології ННДІУВІ, кандидат філологічних наук, Відмінник освіти України, присвятила виступ позакласній роботі з українознавства у загальноосвітніх навчальних закладах.

 

 

 

 


Кононенко Алла Михайлівна, молодший науковий співробітник відділу історичних пам’яток ННДІУВІ, виступила з доповіддю «Роль музейних експозицій у розвитку світогляду школярів».

 

 

 

 

 


Безкоровайна Галина Іванівна, заступник генерального директора з науково-освітньої роботи та зв’язків із громадськістю НМУНДМ, презентувала освітню програму Національного музею українського народного декоративного мистецтва «Творчий ранок у Музеї». Також вона разом із Недочитаною Альоною Олексіївною, старшим науковим співробітником відділу науково-освітньої роботи НМУНДМ, провела майстер-клас «Одягання українського народного строю». Учасникам конференції було запропоновано як модель український жіночий одяг Полісся і Полтавщини.

Під час проведення методичної конференції окреслено суть інноваційних процесів, які відбуваються в українській освіті, надано конкретні методичні рекомендації щодо викладання українознавства, відбулися фахові дискусії з актуальних проблем викладання українознавства у школі.

Дякуємо представникам кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка (Левітасу Ф.Л., Беззубу Ю.В., Дудар О.В.) та працівникам Національного музею українського народного декоративного мистецтва (Безкоровайній Г.І., Недочитаній А.О.) за організовану методичну конференцію і за надану можливість науковцям ННДІУВІ, вчителям українознавства й методистам РНМЦ долучитися до розкриття актуальних питань викладання українознавства у школі.

Світлана Бойко,

кандидат філософських наук,

старший науковий співробітник

відділу освітніх технологій ННДІУВІ.

 
© Всі права захищені
test