1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота трав. 28

КФ1

PDF Друк E-mail

 

Дослідження кримського історика, члена Наукового товариства ім. Т.Шевченка Андрія Іванця «Кримська проблема в діяльності УНР періоду Директорії (кінець 1918-1920 рр.)» є першою в історіографії спробою комплексно розглянути маловідому сторінку вітчизняної історії – теоретичні підходи та політику другої Української Народної Республіки стосовно статусу Криму, різних етнічних груп кримського населення, режимів, які встановлювали контроль за Кримським півостровом. Робота базується на широкому залученні документальних джерел, зокрема, періодики 1918-1920 рр., мемуарів діячів із різних політичних таборів. Значна частина цих матеріалів вводиться у науковий обіг уперше.

Автор на підставі аналізу історіографії та джерельної бази приходить до висновку про певні хитання політики другої УНР стосовно статусу Криму на початку 1919 р., та все ж домінування курсу на його приєднання у 1918-1920 рр. У роботі проаналізовані такі аспекти кримської проблеми, як ставлення українських державних структур до статусу Кримського півострова, їх стосунки з Кримським крайовим урядом С.Крима, режимом П.Врангеля, реагування на пропозиції частини кримськотатарських політиків надати мандат на Крим Польщі. Окрім того, розглядаються такі невідомі і маловідомі сюжети, як діяльність українських дипломатів щодо створення Чорноморської федерації, українського підпілля уврангелівській армії, українського національного руху у Криму в 1919-1920 рр., кримського представництва у Києві і боротьба за Північну Таврію взимку 1918-1919 рр. тощо.

Звіт супроводжувала виставка авторської філателістичної колекції Андрія Іванця «Атрибут української державності», на якій були представлені марки Української держави гетьмана П.Скоропадського та УНР. Виставка присвячена 95-річчю появи перших загальнодержавних українських марок.

 
© Всі права захищені
test