1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок жовт. 04

ХІІІ науково-практична конференція «Громадська взаємодія як екзистенція демократичного суспільства»

PDF Друк E-mail

 

ХІІІ науково-практична конференція «Громадська взаємодія як екзистенція демократичного суспільства»


23 травня 2013 р. у ВНЗ «Національна академія управління» відбулася ХІІІ науково-практична конференція «Громадська взаємодія як екзистенція демократичного суспільства», проведена у рамках суспільно-наукового проекту «Духовні цінності українського народу у світлі співпраці суспільствознавства і богослов’я».

Мета конференції: обговорення основних принципів, на яких має будуватися життя людини у світі, що постійно змінюється та зазнає нових викликів.

Основні тематичні напрями, які розглядались на конференції: співпраця суспільних наук і богослов’я у формуванні духовно-моральних засад сучасного українського суспільства; громадська взаємодія в історично-культурному вимірі; політика і громадянське суспільство: розбіжності й дотичності; громадянське суспільство: реальні надбання, втрачені можливості та потенція перспективи; взаємодія в економічній сфері – шлях до формування вільної особистості та заможного суспільства; кооперативний рух у становленні громадянського суспільства в Україні; благодійність в Україні: реальний стан та форми прояву; державні соціальні стандарти та гарантії: роль громадської думки в їх забезпеченні; правовий простір громадської взаємодії; інтернет-спільноти: дієві механізми віртуальних контактів.

На пленарному засіданні з вітальним словом до присутніх звернувся ректор ВНЗ «Національна академія управління», доктор економічних наук, професор С.А.Єрохін. У своєму виступі він також розкрив питання синергетики демократичного розвитку України. Окрім нього, ще мали слово 13 доповідачів, серед яких були Емеритований Верховний архієпископ Української Греко-Католицької Церкви Кардинал Любомир Гузар; заступник керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України В.О.Кулик; вікарій Київської митрополії Української Православної Церкви Єпископ Васильківський Миколай; доктор філологічних наук, професор кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка В.М.Владимиров та ін.

Після пленарного засідання працювало 6 секцій, на які подали заявки 182 доповідачі.

Вчені Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії, які вже не один рік беруть активну участь у заходах, які проводить ВНЗ «Національна академія управління», брали участь у роботі секції 1 «Історично-культурний та освітній виміри громадської взаємодії». Зокрема, Л.К. Токар, кандидат історичних наук, завідувач відділуісторико-правових та теоретико-методологічних проблем українознавства ННДІУВІ, у своїй доповіді розкрив роль українознавства в розвитку громадянської активності українського народу; С.І. Губський, науковий співробітник вищезазначеного відділу, виступив із доповіддю на тему «Українознавча наука і богослов’я: співпраця у розбудові Української держави»; Л.І.Горенко, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник відділу культурології ННДІУВІ, виступила з доповіддю "Громадянська культура у системі українознавства"; С.М. Бойко, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ, у свою чергу, зробила акцент на ролі національної культури, духовного відродження у розбудові громадянського суспільства в Україні; В.Т.Лазарєва, молодший науковий співробітник відділу історико-правових та теоретико-методологічних проблем українознавства ННДІУВІ, виступила із доповіддю «Пантелеймон Куліш біля витоків ідей громадянського суспільства».

Завершуючи роботу секції, Н.М.Железняк, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін ВНЗ «Національна академія управління», зазначила, що лише громадянськість,націєтворчі завдання, духовність людини зумовлюють впровадження на суспільному рівні таких цінностей, як «національний дух», «національний інтерес», «національна гідність», «національне право» та «національна культура».

Світлана Бойко, кандидат філософських наук,

старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ.


 

 
© Всі права захищені
test