1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Жінки ООН в Українському інституті Америки

PDF Друк E-mail

 

Жінки ООН в Українському інституті Америки


«Ода українській жінці під стягом ООН», «Краса українського духу», «День України в Нью-Йорку», «Зустрілися жінки з усього світу» – під такими назвами вийшли 25 квітня 2013 року газети Нью-Йорку, сповіщаючи, що напередодні в Українському інституті Америки відбулася подія міжнародного та національного значення: Україна приймала гостей з усієї планети. А конкретніше – тут відбулося своєрідне виїзне засідання Жіночого дипломатичного клубу при ООН, створеного в 1972 р., який об’єднує дружин постійних представників країн, членів ООН, жінок-послів, представниць неурядових міжнародних організацій.

День України для членів Клубу при підтримці Союзу Українок Америки організовувала старший науковий співробітник Національного інституту українознавства та всесвітньої історії, дружина Постійного Представника України при ООН Наталія Івашина. Український тижневик США «Час і Події» назвав цей захід «тріумфом «Жіночого царства», зазначаючи, що «Така аудиторія та все, що потім відбулося, згідно з програмою, виявилося глибоко символічним. Зрозуміло: де жінка з її красою, благословенним Богом материнством, а, отже, закладеним природою інстинктом збереження життя, то, за Іваном Котляревським, «де згода є в сімействі – там мир і тишина». Той мир і безпеку, зберігати який на нашій Землі з її багатосотенними націями та вавилонською різноманітністю благородно замислювали батьки всесвітньої організації ООН 68 років тому».

З вітальним словом виступила голова Клубу, дружина постійного представника Малі при ООН Амале Дау, яка сказала, що українська культура є часткою всесвітньої, тому з нею потрібно знайомити світову громадськість.

Про вишивку, її місце і роль в українській культурі, про використання елементів нашої вишивки та мережив у сучасній моді розповіла присутнім пані Наталія Івашина (див. фото).

Від імені жінок української громади слово мала Уляна Зінич – заступник голови Союзу Українок Америки.

Серед гостей була дружина Генерального секретаря ООН Бан Сун-таек та дружина голови Генеральної Асамблеї ООН Наталя Єремич (див. фото).

Засідання Жіночого Клубу ООН за участі керівниць українських жіночих організацій США пройшло довкола театралізованого дійства – демонстрації одного з найдавніших народних мистецтв України – рукодільних строїв майстринь кінця ХІХ – початку ХХ ст. з їхнім дизайном, кроєм, вишивкою, прикрасами. Такий театралізований показ старовинного українського жіночого вбрання стало можливим завдяки Іванові Бернацькому – Народному артистові України, директору Українського драматичного театру Нью-Йорку. Всі представлені на показі жіночі строї – з його приватної колекції. Показ здійснили молоді артисти Українського драматичного театру Нью-Йорку.

Вони ж супроводжували його співом українських народних пісень та виконанням арій з українських опер. За задумом Івана Бернацького, мелодії підбиралися під характер вбрання, тому у всьому показі відчувалася особлива гармонія і елегантність. На думку присутніх артисти, на відміну від традиційних показів моди, представляли жіноче вбрання зовсім по-іншому. «Я хотів, – скаже по завершенню заходу Іван Йосипович, – щоб вони не ходили, а пливли лебідками, несучи цю красу...».
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Так познайомилися жінки ООН з найкращими, прискіпливо відібраними Іваном Бернацьким з своєї великої колекції жіночими строями з багатьох районів України – Подільського і Буковинського, Чернівецького і Волинського, Івано-Франківського, Тернопільського, Полтавського, Прикарпатського.

Найкращий підсумок презентації дав її автор – Іван Бернацький, зазначивши: «Я хотів проспівати оду Україні, українській землі. А найбільше – українським жінкам, авторам неземної краси, які мали талант від Бога. Вони створили високоелітарні речі. Ці майстрині – не єдині. Талановитим є весь наш народ» (на фото – І.Бернацький з артистами).

Красномовними є коментарі американських газет. Ось деякі з них.

«Артисти Українського драматичного театру не просто продемонстрували унікальні вбраннявони створили чудові образи, наділені національними рисами характеруповнігумору і завзяттязворушливі і безпосередніЕлементи національного танцючудовий спів і чудова музика перетворили театралізований показ у феєріюа глядачів – у співавторів та учасників незабутнього свята», – коментує тижневик «Елегантний Нью-Йорк».

«Коли вродливі дівчата, молодиці та хлопці поважно виходили на подіум, то краса, яку вони демонстрували присутнім, зачаровувала. Ось яка вона, справжня Україна! Таке вбрання може бути тільки у великого народу», – йдеться в передовій статті «Нової газети».

Кореспондент Чикагського тижневика «Час і Події» Лідія Корсун підсумовує: «Без перебільшення, було чим пишатися перед іноземними гостями в День України і нашим дипломатам, і нам усім. Не приховуватиму: мене особисто поява кожної нової моделі розчулювала до сліз. Адже кожен новий костюм був кращим, ніж попередній, неповторним, ексклюзивним. Це була година, коли, впевнена, не тільки моя, а й душа кожної українки, якій вдалося в цей день бути в цих стінах, наповнювалася захопленням, гордістю за наш народ, за Україну. Це був тріумф! Тріумф, перш за все, української жінки-майстрині. Україна виживе, підніметься з колін, маючи такі таланти!».

Великий внесок у здійснення цього заходу зробила пані Марта Кокольська, представниця легендарної родини борців за незалежність України. Історія життя цієї жінки, удостоєної за свою громадську діяльність державного ордену України – ордену Княгині Ольги, достойна окремої книги.

Члени жіночого клубу ООН по завершенню вистави мали можливість ознайомитися з експозицією творів сучасного живопису Наталії Івашини та насолодитися стравами української традиційної кухні.

Наталія Івашина, старший науковий співробітник ННДІУВІ

Інші повідомлення Н.Івашини про українознавчі події в США.


 
© Всі права захищені
test