1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Круглий стіл «Борис Грінченко у світоглядних та педагогічних координатах сьогодення: українознавчі проекції»

PDF Друк E-mail

 

Круглий стіл «Борис Грінченко у світоглядних та педагогічних координатах сьогодення: українознавчі проекції»


16 травня 2013 р. у приміщенні Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії відбувся круглий стіл «Борис Грінченко у світоглядних та педагогічних координатах сьогодення: українознавчі проекції» для вчителів українознавства загальноосвітніх навчальних закладів, методистів з українознавства науково-методичних центрів Управлінь освіти районних у місті Києві, державних адміністрацій та педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

Круглий стіл проходив у рамках відзначення Днів науки в Україні і був організований як один із проектів, що виник внаслідок тривалої співпраці Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії та Київського університету імені Бориса Грінченка.

Усвідомлюючи необхідність розширення та поглиблення наукового співробітництва для розвитку вітчизняної науки, вищої освіти, а також виходячи з переконання, що наукова співпраця сприятиме впровадженню досягнень українознавства у педагогічну практику і спрямовуватиметься на пропагування наукових українознавчих досліджень, спільними зусиллями науковців ННДІУВІ та ІППО КУ імені Бориса Грінченка, круглий стіл було заплановано проводити в рамках відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка – великого Просвітителя українського народу, освітнього і громадського діяча кінця XIX – початку XX ст., педагога, письменника, перекладача, літературознавця, вченого, мовознавця, етнографа, лексикографа, автора «Словаря української мови» (Постанова Верховної Ради України від 4 липня 2012 р. № 5050-VI «Про відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка»).

Мета круглого столу: вивчення і популяризація творчої спадщини Бориса Грінченка в контексті системних викликів, що постали перед українознавством та вітчизняною освітою на початку XXІ ст.

Вступне слово виголосила Бойко С.М., старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ. Вона привітала всіх учасників круглого столу з початком нового етапу в співпраці між науковцями-українознавцями та освітянами-практиками, внаслідок чого можуть виникнути нові важливі проекти і напрями спільної роботи.

Під час проведення круглого столу з доповідями виступили: Кононенко Петро Петрович, директор ННДІУВІ, доктор філологічних наук, професор, академік, Президент Міжнародної асоціації «Україна і світове українство»;

Левітас Фелікс Львович, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор;

Дудар Ольга Володимирівна, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук;

Беззуб Юрій Віленович, викладач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка;

Погрібна Галина Григорівна, педагог, громадський діяч;

Бойко Світлана Миколаївна, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ, кандидат філософських наук;

Хоменко Олександр Анатолійович, старший науковий співробітник відділу української філології ННДІУВІ; Ренке Тетяна Леонідівна, заступник головного редактора журналу «Українознавство».

Усі виголошені доповіді характеризували відданість Бориса Грінченка національно-відроджуваній справі й розкрили, чому саме він почувався вартовим свого краю, національної духовності й культури («Вартовий» – один із його псевдонімів).

Під час роботи круглого столу була представлена розгорнута виставка раритетних видань праць Бориса Грінченка, наукових монографій, присвячених вивченню його життя і творчості, виставка найновіших наукових видань ННДІУВІ та оновлена експозиція музею ННДІУВІ.

Проведений круглий стіл ще раз підтвердив важливе значення багатоплідної творчої праці Бориса Грінченка для сучасної науки та освіти України, а також наочно продемонстрував необхідність і перспективність подальшої спільної роботи науковців-українознавців та освітян-практиків.

Світлана Бойко, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ, кандидат філософських наук.

 

 
© Всі права захищені
test