1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Нові публікації. О.Хоменко.

PDF Друк E-mail

 

У форматі виконання держбюджетної теми «Історія в українознавчому контенті навчально-методичних комплектів з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів» старший науковий співробітник відділу української філології Олександр Хоменко у березні 2013 року опублікував  книгу «Національна художня словесність у системі українознавства ІX-XVІІІ століть» (К.: Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії, 2013. – 360 с.).

Книга постала як закономірне продовження системних досліджень давньої української художньої словесності, які, розпочавшись у Національному науково-дослідному інституті українознавства при самих  початках його заснування, у далекому 1992-му, вислідом своїм нині мають тисячі наукових статей, сотні підручників, посібників, ґрунтовних монографій, концепційних розробок нових теоретико-методологічних засад осмислення й викладання старожитнього нашого письменства та фольклору. Особлива роль у цьому процесі належала відділу української художньої словесності (разом із відділом «мова як українознавство» нині він став складовою відділу української філології), при початках якого стояли такі визначні вчені, як перший завідувач відділу академік Петро Кононенко та «народний професор» Анатолій Погрібний.

Автор книги докладніше застановляється на таких аспектах:

теоретико-методологічні засади осмислення національної художньої словесності ІXXVІІІ століть;

українська людина і українська земля в національній художній словесності епохи Київської Русі;

українська людина і українська земля в національній художній словесності XV –  першої половини XVІ століття: епоха Ренесансу;

українська людина і українська земля в національній художній словесності другої половини XVІ – XVІІІ століть: епоха Бароко.

Розрахована на студентів, аспірантів, учителів, науковців, усіх, хто цікавиться проблемами розвитку українознавства.

 
© Всі права захищені
test