1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Нові публікації. В.Ятченко

PDF Друк E-mail

Наприкінці 2011 року побачила світ монографія доктора філософських наук, професора, провідного наукового співробітника відділу української етнології ННДІУВІ Володимира Феодосійовича Ятченка «Український шаманізм» (В.Ф.Ятченко К.: Міленіум, 2011. – 216 с.).

В монографії здійснена спроба виявити сліди шаманських практик в українській фольклорній спадщині, розкрити вплив світогляду шаманізму на розвиток давньоукраїнської духовної культури. Розгляду піддані також екзистенційна та гуманістична складові міфології й обрядовості шаманізму.

Книга розрахована на науковців, аспірантів, студентів, на всіх, хто цікавиться проблемами духовності, історією світової та української культури.

Нагадаємо, що у 2009 році вийшла друком інша монографія Володимира Ятченка «Боги і люди в українській казці» (видання друге, доповнене й перероблене. – К.: Міленіум, 2009. – 152 с.).

В пропонованій читачеві монографії розгляду піддані метафізичні та екзистенціальні виміри української народної казки. Автор робить спробу виділити в текстах українських народних казок способи постановки та розв'язання болючих проблем смерті та безсмертя людини, її відношення до божественного начала, до визначення свого місця в світі. Аналіз здійснюється в контексті світової міфологічної спадщини.

Розрахована на фахівців, студентів та аспірантів гуманітарних спеціальностей, на всіх, кого цікавлять проблеми духовної культури.

 

 
© Всі права захищені
test