1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

Нові публікації. В.Сніжко-Л.Отрошко

PDF Друк E-mail

 

До уваги наукової спільноти та всіх, хто прагне пізнати символізм природного буття українців через різні прояви творчості, пропонуємо літературно-наукове видання «Творчість через Символ» (В.Сніжко, Л.Отрошко, ННДІУ МОН України – Сімферополь: ДП видавництво «Таврія», 2010. – 236 с., іл., вкл. 8 с.).

Книгу присвячено видатному науковцю Володимиру Шаяну, все життя якого позначене активною українською життєстверджуючою позицією і присвячене дослідженню давньої української природної віри, хоч він довгий час жив і працював поза межами України. Він надихнув нас на створення такої книги, яка б спрямувала читача на шлях пізнання і розуміння природних духотворчих, а з ними й націєтворчих засад становлення Людини як Співтворця сущого.

У монографії розглянута філософська категорія Творчості через призму усвідомлення українцями міфічного та символічного начал природного буття. Книга складається з присвяти професору Володимиру Шаяну, вступної частини, яка знайомить читача з особливостями його природного богорозуміння, та трьох розділів. Перший розділ розкриває природне буття українців як процес постійної співтворчості української людини та її регіонального соціоприродного довкілля; другий – природне походження ідеї, яка, виникнувши з довкілля у колективному несвідомому, дала початок міфологічному світогляду як первинному, ідеалістичному; третій розділ присвячений матеріальним проявам ідеалістичного – творчому символізму – у сфері Духу. Основна нитка монографії – ідея неперервності творчості. Тому надзвичайно важливою для створення як сучасного, так і майбутнього гуманістичного українського суспільства є увага до процесу постійного інтелектуального творення символіки, заснованої на природному досвіді українського народу, що відповідає його національним інтересам.

Книга була довгожданою і стала нашим першим монографічним виданням у співавторстві. Висловлюємо щиру вдячність усім, хто доклав творчих зусиль до її появи. Особлива вдячність академікові, доктору філологічних наук, директорові Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії Петру Кононенку за високу оцінку нашої праці, яка висловлена у передмові. Дякуємо й шановним рецензентам, науковцям інституту: кандидату мистецтвознавства, професору, старшому науковому співробітнику відділу культурологічних досліджень Ларисі Горенко та кандидату філологічних наук, завідувачу відділу координації вітчизняних та зарубіжних центрів українознавства Олексію Зарецькому за корисні поради щодо змісту та оформлення книги. Щиро дякуємо також літературному редакторові і коректору монографії науковому співробітнику сектору науково-технічної інформації Оксані Твердохліб. Щиро дякуємо видавцям – директору Андрію Щекуну та всьому колективу ДП видавництва «Таврія» за фахову підготовку книги до друку.

Валерій Сніжко, Любов Отрошко ,
науковці Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії.

 

 
© Всі права захищені
test