1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя лют. 05

Новини

Зустріч з очільниками Маріуполя

27 січня 2023 року відбулась робоча зустріч в. о. директора Науково-дослідного інституту українознавства Чернеця Василя Гнатовича з очільниками міста-героя Маріуполя – міським головою Маріуполя Вадимом Сергійовичем Бойченком, заступником міського голови Денисом Олеговичем Кочубеєм, керівником департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради Діаною Володимирівною Тримою.

>> Детальніше | More details...


Всеукраїнський круглий стіл, присвячений Дню Соборності України

24 січня 2023 року у м. Києві, у приміщенні Науково-дослідного інституту українознавства МОН України (далі – НДІУ), вул. Ісаакяна, 18, (актова зала, 4 поверх) відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений Дню Соборності України та 104-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (22 січня 1919 р.) та 105-й річниці оприлюднення ІV Універсалу Центральної Ради й проголошення незалежності України (22 січня 1918 р.).

>> Детальніше | More details...


До дня народження Василя Стуса

Сьогодні, в день 85-річчя з дня народження геніального і незламного поета Науково-дослідному інституту українознавства запалили Свічку Пам’яті і читали його вірші, акцентуючи, що нині нездоланний дух великого Поета, борця з тоталітарною системою живе в серцях мужніх захисників України, які боронять її від рашистської навали.

Змагай, знеможений життям,
знеможений, змагай.
Минуле вабить вороттям
i врочить i нехай.
А ти, сомнамбуло, змагай,
у напiвснi живи,
де жовтi сходяться леви
у присмерковий гай.
У воду зазирнуть ставка
й свiчадо ночi п'ють,
їм шерсть полискує шорстка,
мов пелехата лють.
А голоси протобажань
лиш горло перетнуть,
покрають серце без ножа
i мовчки одiйдуть,
лишивши, як загуслий бiль,
укритий смерком гай,
де тiнi товпляться в тобi,
проте — не потурай.
Он бач — верба — димочком тiнь.
Ти ж тiнi тiнi тiнi тiнi тiнь.
Анi рухнеться волосiнь,
занурена в глибiнь.
Як добре те, що смерті не боюсь я
і не питаю, чи тяжкий мій хрест.
Що вам, богове, низько не клонюся
в передчутті недовідомих верств.
Що жив-любив і не набрався скверни,
ненависті, прокльону, каяття.
Народе мій, до тебе я ще верну,
і в смерті обернуся до життя
своїм стражденним і незлим обличчям,
як син, тобі доземно поклонюсь
і чесно гляну в чесні твої вічі,
і чесними сльозами обіллюсь.
Так хочеться пожити хоч годинку,
коли моя розів'ється біда.
Хай прийдуть в гості Леся Українка,
Франко, Шевченко і Сковорода.
Та вже! Мовчи! Заблуканий у пущі,
уже не ремствуй, позирай у глиб,
у суще, що розпукнеться в грядуще
і ружею заквітне коло шиб.

Свічка пам’яті була запалена також з нагоди 125-річчя від дня народження Великого Українця – Володимира Миколайовича Сосюри, який всім своїм життям і творчістю вчив нас любити Україну, любити її понад усе, любити як життя, як рідну матір.

Сьогоднішнє покоління українців своїм життям і боротьбою за незалежність української держави та майбутнє українського народу переконливо засвідчує свою вірність заповітам геніального Володимира Сосюри.

В.о. директора НДІУ,
проф. Василь Чернець


Останні події на завершення року

27 грудня в Науково-дослідному інституті українознавства відбулося засідання Вченої ради інституту, на якому затвердили звіти за 2022 рік та плани роботи на І півріччя 2023 року. Також було затверджено до друку низку колективних монографій, збірників матеріалів та інших праць вчених НДІУ, як і №4 журналу «Українознавство». Після засідання за дорученням Міністра МОН Сергія Шкарлета та згідно його наказу Генеральний директор директорату науки та інновацій Ігор Таранов нагородив працівників НДІУ нагрудними знаками, грамотами та подяками МОН України.

>> Детальніше...


Всеукраїнський круглий стіл, присвячений 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди, «Воля дужча за всяку неволю»

8 грудня 2022 р. у м. Києві, у приміщенні Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, вул. Ісаакяна, 18, відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди, «Воля дужча за всяку неволю».

>> Детальніше...


Створено Маріупольську філію НДІУ

Науково-дослідний інститут українознавства МОН України продовжує поширювати українознавчу діяльність як за кордоном, де за останні два місяці було створено 9 філій інституту, так і всередині країни, її регіонах.

>> Детальніше...


Інститут українознавства і Товариство «Знання» провели круглий стіл «Україна: Голгофа XX століття»

24 листопада у 90-ті роковини Голодомору 1932-33 років у залі Вченої ради Науково-дослідного інституту українознавства відбулося засідання Круглого столу «Україна: Голгофа XX століття», яке організували вчені НДІУ та Товариство «Знання» України.

>> Детальніше...


Відбулися загальні збори трудового колективу Інституту

15 листопада відбулися загальні збори трудового колективу Науково-дослідного інституту українознавства, на яких після всебічного обговорення було ухвалено новий колективний договір між адміністрацією та колективом НДІУ.

>> Детальніше...


© Всі права захищені
test