1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Міжнародна наукова конференція (Республіка Білорусь)

PDF Друк E-mail

 

29 листопада 2012 р. у м.Могилів (Республіка Білорусь) відбулася Міжнародна наукова конференція «Романовские чтения – ІХ»Організаторами Конференції виступили Міністерство освіти Республіки Білорусь та Могилівський державний університет імені А.О. Кулешова. У конференції брало участь більше 100 науковців з науково-освітніх та дослідницьких закладів Білорусі, України і Росії. Українських науковців представляли Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії та Уманський державний педагогічний університет ім.П.Тичини. Російських науковців представляли ВПО «Брянський державний університет ім.академіка І.Г. Петровського» (філіал в м.Новозибкові), ФБОУ ВПО «Мурманський державний гуманітарний університет», ФГБОУ ВПО «Смоленський державний університет» та Карачаєво-Черкеський інститут гуманітарних досліджень.

Пленарне засідання відкрив ректор УО «Могилівський державний університет імені А.О.Кулешова» к.і.н., доцент К.Бондаренко. Доповіді виступаючих охопили різні питання, зокрема міжетнічні зв’язки і контакти в період становлення білоруської народності, космологічні підстави ненавмисного оборотництва (за фольклорними матеріалами Є.Романова), радикальні ісламські організації в Європі та неоміфологізм у парадигмі сучасної культури тощо. Робота конференції продовжилася на одинадцяти секціях.

Від ННДІУВІ на конференції виступили: на пленарному засіданні ­- науковий співробітник відділу історико-правових та теоретико-методологічних проблем українознавства Сергій Губський із доповіддю «Антигетьманське повстання в листопаді 1918 р., відродження другої Української Народної Республіки та їх значення для сучасності», на секційному засіданні «Етнокультурні проблеми східнослов’янського простору» (VI секція) - молодший науковий співробітник відділу історико-правових та теоретико-методологічних проблем українознавства Валентина Лазарєва з доповіддю «Етнокультурні проблеми в науковій спадщині Пантелеймона Куліша».

Підсумки роботи конференції та матеріали доповідей будуть надруковані у збірнику Могилевського державного університету ім.А.О.Кулешова.  Навесні 2013 р. даному закладу виповниться 100-років з дня його заснування як вищого навчального закладу.

Валентина ЛАЗАРЄВА

молодший науковий співробітник

відділу історико-правових та

теоретико-методологічних

проблем українознавства ННДІУВІ

 

 

 

 
© Всі права захищені
test