1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Всеукраїнські наукові читання

PDF Друк E-mail

 

Всеукраїнські наукові читання


5 грудня 2012 року в Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії відбулися Всеукраїнські наукові читання на пошану доктора філологічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, відомого мовознавця та українознавця Світлани Яківни Єрмоленко. Співорганізатором заходу виступив Інститут української мови НАНУ, в якому ювілярка очолює відділ стилістики та культури української мови.

Із наукового доробку С.Я.Єрмоленко.


Своєрідним зачином розмови став полілог учнів «Відкриваючи світ у слові», який презентували учасникам читань к.філол. н. Г.М.Сютак.філол.н. С.П.Бибикк.філол.н. С.Г.Чемеркін. Різнобарвна палітра наукових зацікавлень С.Я.Єрмоленко була вияскравлена і на сторінках книжок, і в інформаційному просторі, і в кольоровій гамі.

 

 

 


У режимі відеоконференції прозвучав виступ знакової постаті читань – Світлани Єрмоленко. Вона поділилася роздумами про роль українознавства у її науковій долі, окреслила перспективи співпраці ННДІУВІ та Інституту української мови, звернулася зі словами вдячності до керівників інститутів – організаторів заходу. Було наголошено, що мета наукових читань – не лише осмислення й обговорення наукового доробку ювілярки, а, насамперед, конструктивний діалог українознавців та лінгвістів, оприлюднення результатів наукових досліджень, презентація новітніх проектів.

 

 

 

 


На пленарному засіданні прозвучали доповіді:

директора ННДІУВІ акад. П.П.Кононенка,

 

 

 

 

 

 

 

 

 


директора Інституту української мови НАНУ проф. П.Ю.Гриценка,

 

 

 

 

 

 

 

 

 


к.філол.н. І.С.Гнатюк,

 

 

 

 

 

 

 

 

 


проф. М.В.Гримич,

 

 

 

 

 

 

 

 

 


д.філос.н. Т.П.Кононенка,

 

 

 

 

 

 

 

 

 


проф. Н.М.Сологуб,

проф. Л.О.Симоненко, доц. В.В.Шляхової.

 

 

 

 

 

 

 

 


Після завершення пленарного засідання учасники наукових читань продовжили роботу у секціях «Мова і українознавчий світогляд» (керівники: д.філол.н., проф. Н.О.Мехк.філол.н. А.Ю.Пономаренко) та «Українознавчі засади формування особистості» (керівники: О.І.Фєсікк.і.н. О.О.Газізова). До участі у науковому форумі зголосилися представники не лише столичних наукових установ та вищих навчальних закладів, а й Львівського національного університету ім. І.Франка та Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького.

 

 
© Всі права захищені
test