1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа лют. 24

Всеукраїнський поетичний вернісаж «Троянди й виноград»

PDF Друк E-mail

 

Всеукраїнський поетичний вернісаж «Троянди й виноград»


30 листопада 2012 року в Українському фонді культури відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів третього Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград». Цього року лауреатами стало дев’ять учасників, дипломантами – шість. Їм вручені іменні дипломи та призи – кришталеві троянди.

Одним із лауреатів стала Ольга Смольницька – молодший науковий співробітник відділу української філології ННДІУВІ. Журі відзначило в її творчому доробку написану чітким ритмом (у тому числі гекзаметром) мариністичну лірику, в якій використано античні мотиви.

Організаторами вернісажу виступили Фонд Максима Рильського (голова – Максим Георгійович Рильський, онук класика), Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей-садиба М.Т.Рильського (директор – Вікторія Колесник). Генеральним партнером традиційно була корпорація «Еталон» (президент – Володимир Бутко). Члени цьогорічного журі: Іван Драч, Вікторія Колесник, Борис Олійник, Максим Рильський, Станіслав Шевченко.

Конкурс стартував у березні цього року. Максим Георгійович Рильський у промові повідомив, що на вернісаж надійшли десятки тисяч поезій від 230 учасників із 23 областей України та Криму, тобто, у ньому взяла участь майже вся Україна.

Станіслав Шевченко, член НСПУ, автор та ведучий передач Національної радіокомпанії України, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч польської культури зробив ґрунтовний аналіз поезій учасників. Він відзначив дотримання ними класичної форми, виокремив цікаві теми й образи в сучасній ліриці. На його думку, сьогодні актуальне звернення до неокласиків, відновлення канонічних форм, тому що постмодернізм з його відсутністю чітких орієнтирів спричинить те, що й комп’ютер зможе складати вірші.

Іван Драч, згадавши історію написання Володимиром Сосюрою вірша «Любіть Україну», побажав учасникам патріотизму. Цю тему розвинув у змістовній промові Борис Олійник. Також було висловлено побажання додати до конкурсу ще одну номінацію – художній переклад.

Після нагородження переможців почалася друга частина заходу: лауреати читали свої вірші, а запрошені артисти співали, виконували українську народну та класичну музики.

Лауреатом вернісажу «Троянди й виноград» можна стати лише раз. До розгляду приймаються вірші в номінаціях: пейзажна, патріотична та інтимна лірика (тобто, напрями, в яких творив сам Максим Рильський). Конкурс створений з метою підтримати поетів, причому й аматорів, тобто, тих, які пишуть вірші і не публікуються, або ж поки що не мають титулів, звань і нагород. Надіслати свої твори може будь-яка людина, і вони будуть прочитані та належно оцінені. Можна надіслати один або кілька творів загальним обсягом не більше 100 друкованих рядків. Учасники конкурсу мають назвати поетичний жанр, в якому представляють свій твір або твори, а також надати основні дані про себе: ПІБ, повну адресу, контактний телефон, інформацію про освіту, місце роботи, посаду. Надіслані твори не рецензуються та не повертаються. Розглядаються вірші всіх поетів, написані українською чи російською мовами, незалежно від віку учасників, місця проживання тощо.

Ольга Смольницька, молодший науковий співробітник відділу української філології ННДІУВІ.

 

 
© Всі права захищені
test