1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Дні науки і освіти Російської Федерації в ННДІУВІ

PDF Друк E-mail

 

Дні науки і освіти Російської Федерації в ННДІУВІ

13-14 вересня 2012 року у рамках проведення Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні в Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії відбулася зустріч з представником російської делегації від Республіки Башкортостан Денисом Чернієнком, кандидатом історичних наук, доцентом, професором кафедри філологічної та соціально-гуманітарної освіти Уфимського філіалу Московського державного гуманітарного університету ім. М.О.Шолохова, керівником Науково-методичного центру по вивченню слов’янських мов та культур, заступником голови ради Міжрегіональної громадської організації «Наукове товариство україністів ім. Т.Г.Шевченка».

Головна мета зустрічі – розширення партнерських зв’язків, обмін передовим досвідом у сфері науки та освіти, підведення перших підсумків співпраці у рамках Угоди про наукову та творчу співпрацю від 23 серпня 2011 р. Партнерство в науково-освітній сфері є пріоритетним напрямом співпраці між Національним науково-дослідним інститутом українознавства та всесвітньої історії та Міжрегіональною громадською організацією «Наукове товариство україністів ім. Т.Г.Шевченка». Це співробітництво об’єднує творчі зусилля наукових кадрів, матеріально-технічні ресурси шляхом спільної праці та взаємодопомоги у напрямку наукових досліджень, розробок, узагальнень, апробаційно-експериментального і практичного впровадження, а також через постійне використання власних, вітчизняних та зарубіжних наукових та освітянських досягнень, інноваційних проектів. Головною метою співпраці в рамках угоди є надання взаємної допомоги в підготовці й підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів у галузі теорії українознавства, практичних досліджень з історії, етнології, культури і мови України та українців для наукових, громадсько-культурних закладів і організацій української діаспори. Це дасть можливість на локальному рівні розвивати добрі взаємини між сусідніми народами та працювати на користь обох держав.

Д.Чернієнко повідомив присутніх, зокрема, директора ННДІУВІ П.Кононенка, вченого секретаря ННДІУВІ Н.Істоміну, завідувача відділу філософських та етнопсихологічних проблем українознавства Т.Кононенка, старшого наукового співробітника відділу освітніх технологій С.Бойко, наукового співробітника відділу міжнародного менеджменту українознавства І.Пасемка та ін. про виконану роботу в рамках угоди з організації та проведення І Республіканського конкурсу науково-дослідних робіт учнів загальноосвітніх та недільних шкіл Республіки Башкортостан «Історія та культура українців Башкортостану». У Башкортостані історично склалася одна з багато численних груп українців у Росії. Протягом тривалого часу науковцями республіки проводиться велика робота з вивчення історії переселенців з України на територію Башкортостану, особливостей культури українців регіону. Слід мати на увазі, що чимало питань ще залишаються маловивченими, багато джерел зберігаються в архівах під позначкою «ОЦ» (особо ценные – рос.).

Організаторами Конкурсу, проведеного в Уфі, були Міністерство освіти Республіки Башкортостан, Міжрегіональна громадська організація «Наукове товариство україністів ім. Т.Г.Шевченка», Республіканський національно-культурний центр українців Башкортостану «Кобзар», Уфімський філіал Московського державного гуманітарного університету ім.М.О.Шолохова та Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії, який має багаторічний досвід роботи з проведення міжнародних конкурсів з українознавства.

Згідно з «Положенням про Конкурс» учнівські науково-дослідні роботи мали відповідати тематичним напрямкам (номінаціям) та вимогам до оформлення цих робіт. Організаторами Конкурсу були чітко означені номінації:

1. Історія мого села;

2. Історія моєї родини;

3. Конкурс родоводів (генеалогій);

4. Культура українців Башкортостану (пісні, кухня, житло, звичаї тощо );

5. Видатні українці Башкортостану: минуле і сучасність (герої війни, керівники підприємств, громадські діячи, робітники, трудівники села тощо);

6. Внесок українців у розвиток культури, науки, освіти Башкортостану.

На конкурс, який проводився влітку 2012 року, надійшло 16 учнівських науково-дослідних робіт з різних куточків республіки. Надіслані роботи вразили різноманітністю тем: «Наш земляк – уродженець України – Рижий Володимир», «Родовід сім’ї Шевченко», «Свята українців Башкортостану», «Історія родини як відображення долі українського народу», «Культурна спадщина українців Башкортостану», «Український народний одяг», «Українці м. Октябрьского та їх внесок у розвиток культури і освіти РБ», «Звідки рід бере свій початок...», «Співучий хутір» тощо.

Результати Конкурсу були зафіксовані у Протоколі засідання журі І Республіканського конкурсу науково-дослідних робіт учнів загальноосвітніх та недільних шкіл Республіки Башкортостан «Історія та культура українців Башкортостану». Журі конкурсу звернулося до науковців ННДІУВІ з проханням про додаткове стимулювання переможців та учасників Конкурсу. Учасники зустрічі вирішили нагородити переможців та учасників Конкурсу дипломами та грамотами за підписом члена організаційного комітету Конкурсу директора ННДІУВІ професора П.Кононенка і передати у подарунок кожному учаснику його книгу «Свою Україну любіть…».

Учасники зустрічі обговорили низку питань з подальшої співпраці, окреслили плани на майбутнє, обмінялися науковими працями. Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії надав пропозиції та провів консультування щодо наукового, організаційного, методичного та програмного забезпечення недільних шкіл, товариств та центрів українознавства Республіки Башкортостан.

Така взаємодія є унікальною в контексті міжнародного співробітництва та можливостей вивчення, узагальнення й поширення інноваційного науково-освітнього досвіду.

Надія Істоміна, вчений секретар ННДІУВІ

 

 
© Всі права захищені
test