1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Міграція у контексті цивілізаційної трансформації України і світу

PDF Друк E-mail

 

Друга Міжнародна науково-практична конференція «Міграція у контексті цивілізаційної трансформації України і світу»

27 серпня 2012 року у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка відбулася Друга Міжнародна науково-практична конференція «Міграція у контексті цивілізаційної трансформації України і світу». Її організовано з ініціативи Центру українознавства філософського факультету КНУ ім. Т.Шевченка за сприяння Асоціації українців регіону Мурсія(Іспанія), кафедри соціальної педагогіки Українського католицького університету, Комісії Української Греко-Католицької Церкви у справах шкільництва, Міжнародної української школи, Міжнародного благодійного фонду Карітас (Україна), Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Спілки українців Португалії, Української суботньої школи «Ерудит» у Чехії, Пасторально-місійного відділу Української Греко-Католицької Церкви. У конференції взяли участь близько 100 вчених з 14 міст України та з 7 країн світу: Росії, Польщі, Болгарії, Італії, Бразилії, Чехії та США.

Головна мета конференції – ознайомлення науковців України та світу з проблемами сучасної української міграції та їх позитивне вирішення.

Робота конференції розпочалася з пленарного засідання, на якому були обговорені питання міграційних процесів в цивілізаційному вимірі, актуальні проблеми державної міграційної політики України в Євроінтеграційному процесі, збереження сімейних цінностей в умовах трудової міграції тощо.

Робота в секційних засіданнях відбувалася за напрямами:

- міграція як об’єктивний вимір глобалізаційних процесів;

- державна міграційна політика України, правові та організаційні засади захисту прав дітей трудових мігрантів;

- формування освітнього простору в умовах еміграції, збереження християнських та сімейних цінностей;

- збереження української ідентичності в умовах глобалізації;

- проблема соціального сирітства в Україні, пошук інноваційних моделей і технологій соціальної роботи з дітьми мігрантів;

- культурно-мистецьке та суспільно-політичне життя українців в умовах еміграції.

Спілкуючись між собою, учасники секційних засідань зосередили увагу на розгляді українського чинника світових міграційних процесів, оприлюднили проблеми, які виникають у середовищі трудових мігрантів, розглянули питання, пов’язані з життям дітей трудових мігрантів, які виступають опосередкованими учасниками сучасних глобалізаційних процесів.

Серед учасників конференції були і науковці Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії, зокрема співробітники відділу освітніх технологій: О.Ярошинський, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник (доповідь «Історія в українознавчому контексті навчальної літератури з української мови для зарубіжних українських шкіл»); С.Бойко, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник (доповідь «Проблема збереження української ідентичності в науковому доробку вчених ННДІУВІ»); О.Газізова, науковий співробітник (доповідь «Роль українознавства як навчально-виховного предмета у формуванні громадянських і патріотичних цінностей сучасної молоді в умовах глобалізації»); А.Кононенко, молодший науковий співробітник (доповідь «Культурно-освітня діяльність музею ННДІУВІ в контексті співпраці зі світовим українством»), та О.Чирков, науковий співробітник відділу української етнології (доповідь «Представлення у «Вікіпедії» знань про участь української людності у міграційному русі людства»).

На заключному засіданні виголошено підсумки роботи секцій та прийнята Ухвала конференції. М.Обушний, директор Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка зазначив, що ця конференція – не лише представницький захід, який зібрав представників наукової спільноти, а насамперед зібрання однодумців, які, оприлюднюючи проблеми сучасної української міграції, пропонують нові ідеї та шляхи їх вирішення.

Матеріали доповідей, які прозвучали на конференції, будуть надруковані в фаховому виданні університету у галузі політичних, філософських, історичних та філологічних наук «Українознавчий альманах».

С.Бойко, кандидат філософських наук,

старший науковий співробітник відділу освітніх технологій ННДІУВІ

 

 
© Всі права захищені
test