1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Засідання круглого столу «Українці в Бразилії: історія і сучасність»

PDF Друк E-mail

 

Засідання круглого столу «Українці в Бразилії: історія і сучасність»

26 червня 2012 р. в конференц-холі Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського відбулось засідання круглого столу «Українці в Бразилії: історія і сучасність», у форматі роботи якого було презентовано видане 2011 р. видавництвом «Дуліби» історико-етнологічне дослідження «Українці Бразилії» (гол. наук. ред. М.Гримич та ін.).

Ця подія стала своєрідною кульмінацією цілого циклу презентаційних заходів, які відбувалися у Бразилії, Канаді, у західних регіонах України, звідки більш ніж сторіччя тому розпочався багато в чому трагічний (бо спричинений злиденністю й хронічним безземеллям галицького селянства), проте і надзвичайно цікавий для усвідомлення планетарно-цивілізаційних домінант феномена українства  процес масової еміграції до Бразилії.

У виступах відомих учених, державних діячів, дипломатів, які репрезентували Посольства Канади та Федеративної Республіки Бразилія – а до слова, серед інших, зголосилися знаний поет, Герой України Іван Драч, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2006 – 2011) Ігор Осташ, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою  Ірина Ключковська, директор Інституту енциклопедичних досліджень НАН України Микола Желєзняк, дослідниця історико-культурної специфіки української діаспори, аспірант Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії Марина Бондаренко – наголошувалось на унікальності в сучасному науковому і гуманітарному просторі нашої держави книги «Українці Бразилії», авторські матеріали в якій подано українською, англійською, португальською мовами, з огляду на що це фундаментальне дослідження зорієнтоване на справді міжнародні виміри наукової комунікації.

Тут уперше з такою мірою повноти й об’єктивності проаналізовано ментальні характеристики, історію, культуру, побут, релігійну звичаєвість, агрономічні технології,традиційне харчування наших земляків, які своєю тяжкою і жертовною працею не лише перетворили непрохідні колись праліси на родючі поля, а й спромоглися зберегти і передати нащадкам свою етнічну ідентичність, створивши мережу національно зорієнтованих культурних, господарських, релігійних інституцій. Надзвичайно важливим аспектом, який вирізняє цю книгу серед багатьох інших наукових публікацій, присвячених проблематиці українського розселення на інших континентах, бачиться опертя її творців на конкретний – і багато в чому унікальний!– матеріал, адже її автори спирались у роботі на результати українсько-канадської історико-географічно-ентологічної експедиції 2009 р. до штатів Парана і Санта Катаріна, під час якої були напрацьовано унікальний фотоархів, проведені системні опитування та анкетування наших земляків Бразилії, здійснено наукові записи пам’яток їх прекрасно збереженої усної традиції.

У підсумковому слові завідувач відділу міжнародного менеджменту українознавства Науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії і науковий редактор презентованого видання Марина Гримич зазначила, що зацікавлення широких кіл громадськості колективною науковою працею «Українці Бразилії» свідчить про потребу подальшого комплексного вивчення української діаспори як невід’ємної частини українського світу.

О.Хоменко, старший науковий співробітник

відділу української філології ННДІУВІ

 

 
© Всі права захищені
test