1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Міднародна наукова конференція, м.Мінськ

PDF Друк E-mail

 

Міжнародна наукова конференція в Мінську


25-26 травня 2011 р. у м.Мінську на базі Центральної наукової бібліотеки ім.Якуба Коласа Національної академії наук Білорусі проведено Міжнародну наукову конференцію «Берковские чтения. Книжная культура в контексте международных контактов». У роботі форуму взяли участь представники Білорусі, Росії, України, Литви, Польщі, Болгарії.

На пленарному засіданні прозвучало вітальне слово директора Національного науково-дослідного інституту українознавства академіка П.Кононенка, в якому, зокрема, сказано, що «бібліотека є універсальним культурним феноменом, багатовимірною системою збереження, інтеграції та актуалізації знань.

Складно переоцінити роль комунікативного простору сучасної наукової бібліотеки в комплексних дослідженнях міжнародних історико-культурних взаємодій. Вчені-українознавці з глибокою вдячністю прийняли запрошення взяти участь в Берковських читаннях і сподіваються, що це слугуватиме розвитком багатовікової традиції співробітництва Білорусі та України задля розквіту наших культур і народів». А.Пономаренко, завідувач відділу мови ННДІУ передала до фонду ЦНБ НАН Білорусі журнал «Українознавство», а також монографії співробітників ННДІУ.

Пленарні доповіді професорів К.Мігоня (Вроцлав, Польща), В.Леонова (Санкт-Петербург, Росія), М.Кальонова (Москва, Росія), Н.Кочеткової (Санкт-Петербург, Росія)різноаспектно окреслили проблематику конференції. Відбулася презентація монографії директора ЦНБ НАН Білорусі Н.Березкіної «Библиотеки и распространение научных знаний в БеларусиVІ – ХХ вв.)».

Роботу конференції  було зосереджено в секціях:

«Вклад Павла Наумовича Беркова в изучение книжной культуры»;

«Книжная культура в контексте международных научных и культурных контактов»;

«Современное состояние и перспективы развития науки о книге» (на засіданні цієї секції прозвучала доповідь А.Ю. Пономаренко «Українська фразеографія в контексті сучасної науки про книгу»);

«Частновладельческие библиотеки и коллекции как фактор книжной культуры».

26 травня 2011 р. у  Білоруському державному університеті культури і мистецтв відбувся Міжнародний круглий стіл «Книга і читання в епоху електронних комунікацій», модератором якого був професор Микола Яцевич. До дискусії запрошено директора Бібліотеки Російської академії наук професора Валерія Леонова та проректора Софійського університету бібліотекознавства та інформаційних технологій доктора Неллі Костову. Проблематика для обговорення: зв’язок друкованої та електронної книги, чорний квадрат і мобільна бібліотека, книга та електронні комунікації (на прикладі Республіки Болгарія).

Під час конференції та круглого столу обговорено перспективні напрями співпраці ННДІУ з науковими та освітянськими інституціями Білорусі, Росії, Польщі.

Завідувач відділу мови ННДІУ,

кандидат філологічних наук

Ангеліна Пономаренко

 

 
© Всі права захищені
test