1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Парламентські слухання

PDF Друк E-mail

 

8 грудня 2010 року в Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему “Українці в світі”. У слуханнях взяли участь представники від Київської Православної Богословської Академії, народні депутати, представники виконавчої влади, закордонного українства, діячі культури, громадськість.

З головною доповіддю виступив народний депутат України, автор загальнонаціонального і культурно-просвітницького проекту “Українці в світі” П.А.Ющенко, який ґрунтовно розповів про роль і значення українців в світовій історії. Ректор КПБА, Владика Епіфаній у своєму виступі зазначив роль українського духовенства і чернецтва у поширенні і утвердженні християнства, особливо на півночі впродовж всієї історії Церкви.


Директор Національного науково-дослідного інституту українознавства професор Петро Петрович Кононенко ознайомив присутніх із роботою, яку проводить у цьому напрямку колектив науковців ННДІУ, зокрема з результатами IV Міжнародної конференції «Українська освіта за кордоном: підсумки та перспективи», яка була проведена 18-20 серпня 2010 р., і результатами створення науково-педагогічного проекту «Освітнє середовище закордонних українських навчальних закладів».

 

 


Кандидат філософських наук, доцент, член Спілки письменників України, Тетяна Миколаївна Лебединська (м.Санкт-Петербург (Росія)) розповіла про вклад українських вчених, діячів культури і мистецтв у розбудову освіти і науки Санкт-Петербургу.

Прозвучали також доповіді і виступи заступника міністра закордонних справ Демченка Р.М., заступника міністра культури і туризму Лісничої В.М., народного депутата Мойсика В.Р. та інших політичних, громадських, наукових діячів. Вони наголосили на тому, що проект “Українці в світі” має посісти одне з чільних місць в системній роботі з популяризації історичної спадщини та культурних здобутків України, зміцнення її міжнародного іміджу як європейської держави, яка відігравала і продовжує відігравати значну роль у розвитку сучасної цивілізації.

 

 
© Всі права захищені
test