1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Семінар 2008 Петербург

PDF Друк E-mail

12-16 травня 2008 року у Санкт-Петербурзі Бібліотека Академії наук Російської Федерації, Генеральне консульство України у Санкт-Петербурзі, громадська організація «Спадщина», Науково-дослідний інститут українознавства МОН України та Державний політехнічний університет Інституту міжнародних освітніх програм провели Міжнародний семінар «Україна у світовому культурному просторі».

З вітальним словом до учасників семінару звернулися директор Бібліотеки Академії наук РФ Валерій Леонов, Генеральний консул України в Санкт-Петербурзі Микола Рудько, директор НДІ українознавства Петро Кононенко, керівник громадського руху «Спадщина» Олександр Близнюк, завідувач кафедри міжнародних відносин СПб Державного політехнічного університету Сергій Погодін.

У роботі семінару взяли участь науковці з України, Росії, Польщі, Іраку, США, було виголошено понад 50 доповідей і повідомлень з актуальних тем культури, лінгвістики, освіти, що відзначалися важливістю порушених проблем та глибиною наукового аналізу: «Українці в світовій цивілізації і культурі» (П.П. Кононенко), «Український Некрополь Санкт-Петербургу» (Т.М. Лебединська), «Спільність походження у світовій культурі Індії, України й Південної Америки» (С.І. Кукулевська), «Айро Олдридж і Тарас Шевченко: Пророки протесту» (БаронКеллі), «Своєрідність творчості Якова Гніздовського і світова культура (Т.І. Конончук), «Українські мовознавці в Санкт-Петербурзі: спроба ретроспекції (А.Ю. Пономаренко), «Білі плями» в історії українського мовознавства» (Г.П. Мацюк), «Мовознавчий аспект топонімії Галичини, Буковини, Волині, Закарпаття і суміжних з ними районів – свідчення автохтонностіукраїнського етносу» (І.П. Пасемко), «Українське шкільництво в Росії як фактор розвитку і збереження етнічної самосвідомості українців у Росії» (О.В. Кравченко) та ін.

Упродовж засідань було обговорено дієві напрямки співпраці щодо виконання програми НДІ українознавства «Українська земля і люди. Українці в світовій цивілізації та культурі», зокрема в аспекті «Українці в Російській Федерації», у якій задіяні Бібліотека Академії наук РФ та фонд, очолюваний П.А. Ющенком.

Під час семінару було підбито підсумки конкурсу науково-дослідних робіт «Україна в XVII столітті: вибір шляху», у якому брали участь студенти історичного факультету Санкт-Петербурзького університету, і нагороджено переможців.

Учасники семінару ознайомилися з організованою слов’янським фондом БАН виставкою раритетних видань українських мовознавців, відвідали Санкт-Петербурзьку академію мистецтв, зокрема, побували в кімнаті, в який жив і працював Т. Г. Шевченко, вшанували місце першого поховання Кобзаря на Смоленському цвинтарі.

 

 
© Всі права захищені
test