1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Дні Т.Шевченка, Франція

PDF Друк E-mail

В Українській школі мистецтв м.Парижа при Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції вже стало традицією четвертий рік поспіль проводити інтегровані уроки, присвячені Дню народження великого українського кобзаря Т.Г.Шевченка. І цьогоріч 11 березня під керівництвом директора цієї школи О.Г.Місталь проведено відкритий урок на тему "Т.Г.Шевченко. Мистецтво слова, пензля і музики". На уроці, крім учнів і учителів школи, були присутні батьки та працівники Українського культурного центру м.Парижа.

В першій частині уроку відбувся перегляд навчально-художньо-просвітницького кіносеріалу для навчальних закладів "Заповіт". Це безпрецедентний за масштабністю, сюжетними колізіями, кількістю історичних персонажів і подій фільм про Т.Г.Шевченка (автори фільму І.Дзюба, В.Мовчан, Б.Олійник, режисер-постановщик С.Клименко). Головну роль автора у фільмі зіграв Богдан Ступка.

Друга частина уроку була присвячена закріпленню навчального матеріалу. Учні з захопленням аналізували дитинство та юність Т.Г.Шевченка, його нелегкий життєвий шлях і творчість. Протягом уроку діти читали поезію Кобзаря, виконували уривки з творів Т.Г.Шевченка, покладені на музику: "Лілея", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Зоре моя вечірняя". Ці твори виконувалися під супровід бандури у виконанні Л.І.Крамар. Під кінець уроку учні ознайомилися з виставкою художніх робіт великого Кобзаря (ілюстраціями картин, виконаних Т.Г.Шевченком в період навчання в Петербурзькій академії).

Неможливо передати захоплення дітей і дорослих від проведеного уроку. Неначе у вічність, спливали перед очами картини минулого, пов’язані з життям і творчістю українського пророка, невмирущого співця Т.Г.Шевченка. Кожне українське серце сповнювалося гордості за великого Кобзаря, бо він любив свою землю всім серцем, всією душею, всіма помислами. Т.Г.Шевченко –наш символ, наша історія. Крізь віки на своїй і на чужій землі лунатиме до українців його заклик:

 

Не дуріте самі себе,

учітесь,читайте, –

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

 

Любов Боднарчук,

слухачка дистанційного курсу «Українознавство»,

м.Париж, Франція.

 

 
© Всі права захищені
test