1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Писанки Болгарія

PDF Друк E-mail

Православний світ живе в очікуванні одного з найбільших християнських свят – Христового Воскресіння.

Учнi Української недільної школи в Софії (Болгарія) звертаються з вітанням до всіх українців у світі:

 

Із Христовим Воскресінням щиро Вас вітаєм!

Жити в радості й любові – від душі бажаєм.

Запашною нехай буде Великодня паска.

І довіку буде з Вами світла Божа ласка!

 

На уроках українознавства учні давно вже почали готуватися до Великодня. На уроці, що відбувся 11лютого, вони познайомилися з багатьма обрядодіями, повязаними з останнім тижнем перед Паскою. Адже, починаючи з понеділка, кожен день мав своє призначення. Зрозуміло, що для дітей найочікуваним був день, коли фарбували крашанки та розписували писанки, а на Великдень гралися в битки.

 

Дружно взялися до праці Настя Платохіна та Віра Щербатюк:

 

Учні дізналися не тільки про історію писанки, її символіку, але й мали нагоду побачити справжню писанку з Чернівців, дерев’яні писанки з Рівного, Яремчі й Коломиї, авторські – з Петриківським розписом, з Дніпропетровщини та Запоріжжя, керамічну писанку з опішнянської глини, що на Полтавщині.

Другою частиною уроку був майстер-клас з писанкарства, який провела слухачка Української недільної школи Антоанета Кліментова. Так як це було перше заняття, то й завдання було легшим – виготовлення декоративної писанки. Проте це не зменшило емоцій, бо допомагати дітям взялися батьки і навіть дипломат Віталій Пейчев.

Розмальовуючи писанки, учні старалися використовувати символіку української писанки, водночас вкладали в них своє світобачення та ставлення. Тому не тільки сам процес, але й завершення роботи було хвилюючим.

 

 

Писанки. Верхній ряд: ліворуч – писанка, розписана воском, м.Чернівці; у центрі – писанка, різьба по дереву, м.Коломия; праворуч – писанка, розпис по дереву, м.Яремча. Посередині – керамічна писанка з опішнянської глини, Полтавщина. Нижній ряд: ліворуч – К.Тимошенко. Петриківський розпис. Дніпропетровщина; праворуч – Ю.Кошова. Петриківський розпис. Запоріжжя; у центрі – писанка, квітковий орнамент, Рівне.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Настя Пейчева старається нанести знаки-символи, про які почула на уроцi.

 

Антоніна Якімова,

вчителька української недільної школи,

м.Софія (Болгарія).

 

 
© Всі права захищені
test