1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя черв. 26

Писанки Франція

PDF Друк E-mail

Минають століття, а народна традиція розписувати писанки і розмальовувати крашанки передається від покоління до покоління, від батьків до дітей, адже на українській землі здавна яйце вважалось символом життя. Недарма писанку ставлять поряд із вишиванкою на одне з почесних місць українського декоративно-прикладного мистецтва.

Зберігається і активно розвивається ця традиція і в Українській школі мистецтв м.Парижа (Франція), де вже четвертий рік поспіль напередодні Великодніх свят проводяться відкриті майстер-класи з писанкарства для дітей і дорослих, організатором яких є директор цієї школи Олена Місталь.

 

 

У 2007 році для проведення майстер-класу запрошувалась майстриня-писанкарка з України Світлана Вискочил. Вона провела майстер-класи з розпису української писанки в м.Фонтене су Буа для французів і в Українській школі мистецтв м.Парижа для українських дітей та їхніх родин, які були зустрінуті з величезним захопленням.

 

Відбулося таке прекрасне святкове дійство в нашій школі і цьогоріч, 15 квітня. Для проведення майстер-класу з розпису писанки ми запросили відому в тутешній українській діаспорі майстриню-писанкарку Мішель Петреско, француженку українського походження. Для цього придбали писачки, віск, спеціальні красила і фарби. Всі з нетерпінням чекали дня проведення майстер-класу.чекали дня проведення майстер-класу.

Два тижні поспіль напередодні проведення відкритого уроку писанки вона знайомила дітей і дорослих з технікою писанкарства, з видами розпису, вчила їх передавати характерні лінії на малюнках писанки, помагала створювати свої орнаменти і розписи. Неможливо передати словами те захоплення, з яким всі присутні на уроці під керівництвом вмілої майстрині виконували свої шедеври, вкладаючи в них часточку своїх емоцій, серця і душі. Всі подумки перенеслися на рідну Україну і забули, що вони насправді далеко від неї. В кінці уроку влаштували невеличку виставку писанок, яка мала неабиякий успіх серед присутніх.

 

Любов Боднарчук,

вчителька Української школи мистецтв м.Парижа,

слухачка дистанційного курсу «Українознавство».

 

 

 
© Всі права захищені
test